Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

GlucoBooster glukózový gél v tube 40 g

Neohodnotené
Značka: GlucoBooster

GlucoBooster glukózový gel je určený na úpravu hladiny cukru v krvi. Je vhodný pri hypoglykémii, nízkej hladiny cukru v krvi a lepšie športové výkony

Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Kód: 6430036090012_00
€3,30
GlucoBooster glukózový gél v tube 40 g
Neohodnotené
Značka: GlucoBooster
Darček zdarma
Darček zdarma
ku každej objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 39 €
Expresné dodanie
Expresné dodanie
a všetok tovar skladom
Garantujeme kvalitu
Garancia kvality
a pôvod našich produktov


GlucoBooster je rýchlo pôsobiaci a ľahko použiteľný glukózový gél. Uspokojivým a kontrolovaným spôsobom upravuje hladinu cukru v krvi na správnu úroveň. Pomáha zvýšiť výkonnosť a optimalizuje energiu a výkonnosť, pre dosiahnutie vyšších športových úspechov. Nechajte svoje telo načerpať novú silu a doprajte mu viac energie. Produkt bol vyvinutý v spolupráci s fínskymi odborníkmi a je zložený z dôsledne vybraných prísad. Gélová forma urýchľuje absorpciu a účinok glukózy v organizme a tým i hladinu glukózy v krvi na svoju normálnu úroveň. 


Zloženie GlucoBooster

Voda, monohydrát dextrózy, škrobový sirup, pektín, regulátor kyslosti (kyselina citrónová), zvlhčovadlo (glycerín), konzervačná látka (sorbát draselný), malinová aróma.

Výživové údaje na 100g: 

 • Energia: 891 kJ / 210 kcal.
 • Tuky: 0 g (z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g). 
 • Sacharidy: 51,8 g, z toho cukry: 35,3 g.
 • Bielkoviny: 0 g.
 • Soľ: 0,05 g.

Hypoglykémia - nízka hladina cukru v krvi

Hypoglykémia, tiež známa ako nízka hladina glukózy v krvi, je častým problémom spojeným s inzulínom liečenej cukrovky a môže zabrániť dosiahnutiu kvalitnej liečby. Pre diabetikov je dôležité rozpoznať príznaky hypoglykémie, aby dokázali upraviť nízke hladiny glukózy v krvi a predvídať následky. Nízka hladina cukru v krvi sa môže vyskytnúť u pacientov s cukrovkou 1. typu až dvakrát týždenne. Menej často sa vyskytuje u pacientov s cukrovkou 2.typu, ale v súvislosti s užívaním niektorých liekov môžu taktiež vykazovať príznaky nízkej hladiny cukru v krvi.

Čo spôsobuje hypoglykémiu

Hypoglykémiu najčastejšie spôsobuje vynechané alebo neskoré jedlo, zlý obsah uhľohydrátov v jedle, ťažšie jedlo než obvykle, nadmerný vplyv inzulínových prípravkov alebo perorálne užívaných liekov, sauna aj alkohol. Častou príčinou hypoglykémie je práve spojenie niekoľkých faktorov naraz.

Príznaky nízkej hladiny glukózy v krvi

Prvé príznaky hypoglykémie sú: trasenie, chvenie rúk, nervozita, búšenie srdca, potenie, hlad a slabosť. Tento stav sa nazýva mierna hypoglykémia. Ak hypoglykémia nie je korigovaná a hladina cukru v krvi dosiahne ešte nižšie hodnoty, objavia sa nasledujúce príznaky centrálneho nervového systému: únava, znížená koncentrácia, bolesti hlavy, ospalosť, závraty, nezvyčajné správanie, rozmazané videnie, v najhorších prípadoch kŕče a bezvedomie. Človek trpiaci cukrovkou by mal naučiť členov rodiny a priateľov rozpoznávať príznaky nízkej hladiny cukru v krvi. Je tiež dobré mať informáciu v peňaženke o tom, že daná osoba trpí cukrovkou a že je užívateľom inzulínu.

Liečba hypoglykémie

Korekciu nízkej hladiny cukru v krvi treba začať ihneď po prvom výskyte varovných signálov. Liečba spočíva v príjme rýchlo absorbovaných sacharidov. Spravidla 10-20 g uhľohydrátov. GlucoBooster je vhodný prípravok pre tento prípad hypoglykémie. Jedna tuba s obsahom glukózy obsahuje 17,5 g rýchlo absorbovaných uhľohydrátov, čo je množstvo odporúčané na úpravu miernej hypoglykémie. GlucoBooster odporúčame nosiť vo vrecku, v kabelke alebo v aute. Keďže hypoglykémia sa často vyskytuje v noci, GlucoBooster by ste mali mať v nočnom stolíku alebo blízko postele.

GlucoBooster je vhodné použiť, ak:

 • zjete menej ako obvykle alebo zmeškáte jedlo,
 • vypijete alkoholu viac ako obvykle,
 • cvičíte viac alebo náročnejšie ako obvykle,
 • ste chorá/ý (napríklad poruchy trávenia alebo horúčka),
 • ste tehotná a chcete udržať hladinu cukru v krvi na normálnej úrovni,
 • je pacientom dieťa alebo staršia osoba.

Odporúčané dávkovanie

V prípade potreby skonzumovať celý obsah tuby (1 dávka). Možno opakovať najskôr o 15 minút. Maximálna denná dávka sú 2 tuby (35 g glukózy). Vytlačte množstvo gélu v tube do úst a prehltnite.

Upozornenie: Odporúčaná dávka sa nesmie presiahnuť. Nepoužívať ako náhradu rozmanitej stravy. Uskladňovať mimo dosahu malých detí. Pred užitím tohto produktu sa poraďte so svojím lekárom, ktorý stanoví postup a spôsob užitia výrobku.


GlucoBooster pochádza z Fínska. Stojí za ním zdravotnícka spoločnosť COMED, ktorá sa zameriava na podnikanie a na výrobu kvalitných výrobkov pre lekárov a ich pacientov.