Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Ako okúpať mačku

To, že mačky sa vody boja a dobrovoľne by sa nikdy neokúpali je iba povera. Sú mačky, ktoré sa vody neboja a kúpanie majú celkom rady. Lenže väčšina z nich bude zrejme zo začiatku protestovať, pretože jednoducho na kúpanie nie sú zvyknuté.

Kúpanie nie je nevyhnutné

Mačka sa o čistotu svojho kožúška dokáže postarať aj sama. Koniec koncov niekoľko hodín sa každý deň venuje svojmu zovňajšku. Môže sa ale stať, že sa váš chlpatý spoločník na potulkách v okolí ufúľa viac ako by sa patrilo a nezvládne sa očistiť sám.  Ďalším dôvodom na kúpeľ sú aj vonkajšie parazity, ktoré sa medzi mačkami prenášajú bez problémov. Ak objavíte vši alebo blchy, určite je vhodné mačku okúpať šampónom proti parazitom Arpalit NEO s bambusovým extraktom. Okrem toho, že sa mačička zbaví nečistôt a parazitov, jej srsť bude nádherne jemná, lesklá a pružná.

Ako na to?

Pokiaľ kúpete mačičku vo vani alebo v sprchovacom kúte, nezabudnite dať naspodok protišmykovú podložku alebo osušku, aby sa jej nešmýkali labky. Slabým prúdom vlažnej vody navlhčíte srsť, teplotu by ste ale mali najskôr odskúšať rukou. Do vlhkej srsti sa potom vmasírujú šampón. Ak máte mačku s citlivou pokožkou alebo alergiou, ideálny je hypoalergénny šampón Arpalit, ktorú pokožku nepodráždi. Dávajte ale veľký pozor, aby sa mačke nedostala do očí voda a už vôbec nie šampón. Nakoniec šampón dôkladne opláchnite tak, aby ani na srsti ani na pokožke nezostali jeho zvyšky. Pre ešte jemnejšiu a lesklejšiu srsť môžete použiť aj kondicionér Arpalit s čajovníkom. Srsť bude nie len krajšia, ale aj zdravšia a bude sa ľahšie rozčesávať. Mokrú mačku potom zabaľte do uteráka a srsť osušte. Pokiaľ sa mačka nebude báť, môžete srsť sušiť aj fénom, ale nie príliš horúcim vzduchom. Srsť môžete nechať aj voľno dosušiť, tu však treba dať pozor, aby bola mačka v teple a neprechladla.