Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Arpalit NEO sprej 150ml

Neohodnotené
Značka: Arpalit

Prípravok je určený pre psov na ochranu proti kliešťom, blchám, všiam a iným parazitom.

Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Kód: 8594013700610_00
€7,90
Arpalit NEO sprej 150ml
Neohodnotené
Značka: Arpalit
Darček zdarma
Darček zdarma
ku každej objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 39 €
Expresné dodanie
Expresné dodanie
a všetok tovar skladom
Garantujeme kvalitu
Garancia kvality
a pôvod našich produktov

Arpalit NEO sprej 150ml - DOSTUPNÉ V LEKÁRNI ALEBO U VETERINÁRA

- antiparazitický prípravok pre psov, má jednoduchú aplikáciu v spreji. Je vhodný ako ochrana proti kliešťom, blchám, všiam a iným parazitom. Pre svoju ľahkú aplikáciu je mimoriadne vhodný pre väčšie plemená psov, veľmi vhodný na vystriekanie aj pelechov, klietok a príbytkov. Aplikačná forma spreje poskytuje veľmi jemné kvapky. Číra, bezfarebná tekutina s ľahkou parfumáciou vo forme aerosólu. Roztok je ektoparazitický prípravok s ovicidním a larvicidním účinkom.

 

Ako Arpalit Neo sprej používať

Primerané množstvo nastriekajte na srsť zvieraťa.

Liečivá: permetrínu 25:75 (cis: trans): 4,7mg Fenoxycarbum 1,2 mg 

Arpalit NEO sprej (4,7/1,2 mg/g) pre psy 150 ml

Parazitárne infekcie predstavujú jeden z najväčších problémov našich štvornohých priateľov. Ochrana však nie je potrebná len pre zaistenie pohodlia a vytvorenie lepšej citovej väzby medzi človekom a zvieraťom. Cieľom prípravku Arpalit NEO sprej je pohodlné použitie, široké spektrum účinku a zníženie rizika prenosu patogénov, ktoré tieto parazity šíria po uhryznutí aj na ľudí.

Prečo práve Arpalit NEO sprej?

Keď váš štvornohý miláčik chytí od svojich psích kamarátov blchy, alebo počas prechádzky v prírode nazbiera kliešte, určite sa čoskoro začne škriabať ostošesť. Niet sa čomu čudovať. Ektoparazity dokážu byť veľmi nepríjemné. Blcha zvládne vypiť 15-násobok a kliešť až 300-násobok svojej hmotnosti. Nedajte im preto šancu priživovať sa na vašom maznáčikovi a začnite s prevenciou v predstihu. Skôr, než sa vonku oteplí a parazitom začne sezóna.

Arpalit Neo sprej pre psy
Arpalit Neo sprej na pelechy a príbytok psíka

Keď sa parazity kŕmia až príliš dlho a zvieratko stratí priveľa krvi, môže dôjsť až k nebezpečnému oslabeniu jeho organizmu a poklesu počtu červených krviniek (anémii). Niektoré už po výdatnom nakŕmení nepotrebujú pohodlný kožúšok. Stačí im i teplý pelech, v ktorom sa môžu rozmnožiť a rýchlo zamoriť celú domácnosť. Aby sme im prekazili plány a vám pomohli, dovoľte nám predstaviť všestranného pomocníka Arpalit NEO sprej.

Indikácie prípravku Arpalit NEO sprej

Prípravok vo forme spreja môžete použiť na dezinsekciu príbytku/ležoviska zvieraťa. Zároveň je tiež liečebným i preventívnym prostriedkom pred napadnutím psíka ektoparazitmi ako sú:

  • blchy (druh Ctenocephalides)
  • kliešte (druhy Haemaphysalis, Dermatocentor, Ixodes)
  • švoly (Trichodectes canis)
  • vši (Linognathus setosus)

Ako funguje Arpalit NEO sprej (4,7/1,2 mg/g) a čo obsahuje?

Permetrín (4,7mg), hlavná účinná zložka spreja Arpalit NEO, patrí do skupiny syntetických pyretroidov. Vo veterinárnej medicíne našiel svoje masívne uplatnenie proti vonkajším parazitom u psov. Špeciálne tam, kde už vzniklo zamorenie kožúška, ktoré treba riešiť, pretože je po uložení v mazových žľazách odolný voči vode aj UV žiareniu. Permetrín paralyzuje a hubí hmyz blokovaním jeho schopností pohybu a kŕmenia.

Najväčším problémom ektoparazitov je najmä kladenie vajíčok a množenie. Zlúčenina zvaná fenoxycarb (1,2mg), druhá aktívna zložka spreja Arpalit Neo, napodobňuje aktivitu prirodzeného hormónu zodpovedného za vývin lariev a dozrievanie parazitov. Táto zložka spôsobí to, že sa parazit nevyvinie, čo postupne zdecimuje celú jeho populáciu.

Liečivá neprestupujú do krvného obehu. Pôsobia na povrchu kože, v srsti, kde poskytujú ochranu proti ektoparazitom a všetkým ich vývojovým štádiám. Od zárodkov až po dospelé parazity.

Aplikujte Arpalit NEO sprej bezpečne

Pred použitím odporúčame prečítať návod na použitie a riadiť sa pokynmi uvedenými výrobcu. Nádobkou spreja poriadne zatraste a pri striekaní Arpalit NEO sprej držte vo zvislej polohe. Na aplikáciu si ako miesto zvoľte dobre vetranú miestnosť a veľkosť dávky prispôsobte veľkosti ošetrovaného zvieraťa. Pokiaľ je to možné, srsť pred aplikovaním načechrajte, aby sa sprej dostal čo najviac na kožu a striekajte ho ideálne zo vzdialenosti 15 - 20 cm až do ľahkého zvlhčenia (nie zmáčania) srsti alebo kože.

Účinné látky by sa nemali dostať do očí ani do dýchacích ciest, preto nikdy nestriekajte sprejom srsť v oblasti hlavy. Ošetreného psíka následne aspoň 24 hodín držte mimo iných zvierat, mimo detí a nedovoľte mu, aby sa oblizovalo.

výhody produktov - ikona

Je bezpečný

Za dodržania pokynov je Arpalit NEO sprej (4,7/1,2 mg/g) bezpečný pre šteňatá staršie ako 2 mesiace.

výhody produktu - ikona

Na veľkej ploche

Sprej obsiahne väčšiu plochu, teda si jeho liečivo rýchlejšie vytvorí rezervoáre v mazových žľazách.

postupné uvoľňovanie - ikona

Dlhodobá ochrana

Po 24 hodinách, keď roztok zaschne, môžete sa s domácim miláčikom hrať a maznať ako obvykle.

tekutá forma - ikona

Je odolný

Zhruba 4 týždne je sprej odolný voči vlhkosti, UV žiareniu a funguje na zárodky i dospelé parazity.

Čo ak je psík úplne zamorený blchami?

V prípade akútneho zamorenia môžete zopakovať aplikáciu prípravku po týždni. Aj keby sa časť permetrínu predsa len dostala do krvného obehu (napr. spomínaným oblizovaním), liečivo sa pomerne rýchlo metabolizuje v pečeni na netoxické metabolity a tie telo psíka vylúči močom. No ďalšiu dávku postreku aplikujte až po 4 týždňoch.

Kedy začne ochrana pôsobiť?

Ochrana bude účinná až po úplnom zaschnutí a vytvorení zásoby v mazových žľazách. Dovtedy by ale mohli liečivá uškodiť mačkám (pre ktoré je permetrín toxický) a vodným organizmom. Zvieraťu by ste preto 2 dni po aplikácii nemali dovoliť hrať sa s mačkou, máčať sa v prírodných vodných zdrojoch ani ho nekúpte.

 

Ako Arpalit Neo sprej používať

Primerané množstvo nastriekajte na srsť zvieraťa.

Liečivá: permetrínu 25:75 (cis: trans): 4,7mg Fenoxycarbum 1,2 mg 

 

INDIKÁCIE:

Prípravok je určený na likvidáciu kliešťov, bĺch, vší a ploštíc a ich vývojových štádií. Obsahuje číru, bezfarebnú tekutinu vo forme aerosólu s hnacím plynom určeným pre psov.

ZARADENIE PRODUKTU: Veterinárny liek

POUŽITIE: terapia akútnych stavov ektoparazitóz u psov a drobných cicavcov - zajace, morčatá, potkany a škrečky.

  • Účinná látka permetrín – nie mačky!
  • Účinný
  • Ektoparazitický
  • Ovicídny aj larvicídny
  • Aplikácia v spreji

UPOZORNENIE: nepoužívať u mačiek ani iných potravinových zvierat!

Produkty Arpalit sme na Slovensko priniesli od rovnakej firmy ako produkty značky Akutol. Ide o českú rodinnú firmu, ktorá vyrába a predáva humánne aj veterinárne produkty a na českom aj medzinárodnom trhu funguje už viac ako 20 rokov.