Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Injekcia bez bolesti

 

Injekcii sa z času na čas nevyhne nikto. Či už ide o odobratie krvi alebo očkovanie, bez ihly sa lekár nezaobíde. Niekto si ani nevšimne, že je po všetkom a niekto to znáša pomerne ťažko. Riešením je lokálne znecitlivenie kože.

Kelen Chloraethyl sprej

Kelen Chloraethyl sprej funguje ako lokálne anestetikum vhodné na znecitlivenie pokožky pred podaním injekcie. Ide o anestetikum na báze 100% chlóretyl, takže je na ochladzovanie kože ideálny. Po aplikovaní na kožu sa sprej odparuje a tým ju ochladzuje. Kelen Chloraethyl nájde svoje miesto v ambulanciách detských, kožných, ortopedických aj kožných lekárov.

Ďalšie využitie

Chladiaci sprej Kelen Chloraethyl je použiteľný aj na pomliaždeniny, zranenia mäkkých tkanív, výrony a podobne pričom jeho chladiaci účinok je vyšší ako pri bežných sprejoch. Je teda vhodný aj na lokálne znecitlivenie pred vykonaním menších chirurgických zákrokoch.

Piercing ani tetovanie nemusia bolieť

Ak sa niekto rozhodne pre piercing alebo tetovanie, určite počíta s tým, že sa nevyhne bolesti. Sú ľudia, ktorým to problém nerobí a potom sú takí, ktorí z toho majú hrôzu. Pomôcť môže lokálne anestetikum, ktoré znecitliví povrch kože.

Chladiaci sprej Kelen Chloraethyl

Kelen Chloraethyl má vyšší chladiaci účinok ako bežné chladiace spreje a preto sa využíva na znecitlivenie aj pri menších chirurgických zákrokoch. Používa sa aj pri piercingu alebo tetovaní, kedy znecitliví povrch kože. Sprej ale nie je vhodný na citlivé miesta ako je tvár alebo krk. V takých prípadoch je potrebné voliť iné metódy umŕtvenia.

Ako stvorený na chladenie

Kelen Chloraethyl je vyrobený na báze 100% chlóretylu, ktorý je určený na ochladzovanie povrchových vrstiev pokožky. Je to prchavá kvapalina, ktorá sa po aplikácií začne postupne vyparovať a tým ochladzovať kožu. Vďaka tomu je vhodný aj na znecitlivenie pred začiatkom tetovania.

Lokálne anestetikum Kelen Chloraethyl sprej

Lokálne anestetikum vo forme spreja sa nájde hádam v každej ambulanciu. Chladivý sprej využijú detský aj praktický lekári pre dospelých, kožní, športoví lekári, ortopédi aj záchranári.

Všestranné využitie

Lokálne anestetikum vo forme spreja je vhodné na znecitlivenie pred podaním injekcie, ale aj pri drobných chirurgických zákrokoch. Ideálny je aj pri ošetrení poranení mäkkých tkanív, výronov alebo čerstvých pomliaždenín a tak má svoje miesto aj u záchranárov alebo na pohotovosti. Športový lekári ho využijú pri ošetrení natiahnutých svalov a menších športových zranení.

Lokálne anestetikum Kelen Chloraethyl sprej sa vyrába na báze 100% chlóretylu, ktorý je prchavý a po aplikácií sa rýchlo vyparuje. Pri vyparovaní zároveň ochladzuje pokožku a znecitliví ju. Sprej Kelen je účinnejší ako bežné chladiace spreje, ktoré sa vyrábajú na iných bázach.