Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Nájdite sa... so zvieratkom z útulku

Darujte domov, adoptujte si zviera z útulku.

Tak sa volalo podujatie ktoré ho sme boli súčasťou ako produktový partner so značkou Arpalit.  Podujatie prebehlo 2. júna v Bratislave na zadnom nádvorí nákupného centra Auparku.

Krátky súhrn z histórie podujatia :

Prvá ľudsko-zvieracia zoznamka sa bude konať už po 21-krát. Na charitatívne podujatie „Nájdite sa... so zvieratkom z útulku“ pricestujú do Bratislavy „útulkáči“ z celého Slovenska. Spoznáte ich príbehy a odborníci vám pomôžu pri výbere zvieratka.

Počas podujatia vystúpi tanečný súbor La Portella, Matěj Vávra, Majself, speváčka Ronie a Carmel Paradise. Bohatý program čaká aj na rodiny s deťmi. Počas dňa bude tiež spustené prihlasovanie jednotlivcov alebo skupín, ktoré sa zaslúžili o šírenie pozitívneho príkladu v oblasti ochrany zvierat, na ocenenie Animal Hero Slovakia.

Podujatie, ktoré organizuje Aliancia združení na ochranu zvierat sprostredkúva a odovzdáva pozitívnu energiu nezabudnuteľným spôsobom. Je jedinečné svojou jednoduchou myšlienkou, preniesť opustené zvieratá z virtuálneho sveta sociálnych sietí do reálneho sveta, aby mali väčšiu šancu na nový domov.

Vďaka jeho existencii sa podarilo útulkom a združeniam nájsť domov stovkám opustených zvierat. Vytvorilo spoločenstvo ľudí, ktorým osudy zvierat nie sú ľahostajné, sprostredkúva prepojenie myšlienok, ľudí a príbehov, vytvára puto. Podujatie podporuje viacero známych osobností. V minulosti sa ho zúčastnila bývalá premiérka Iveta Radičová, Lucia Hablovičová, Zdenka Predná, Sima Martausová, Pyco alebo Yxo z Hexu.

Strávte príjemný deň so zvieratami a nájdite si kamaráta na celý život.

Hľadanie nových domovov opusteným psom a mačkám prostredníctvom podujatia „Nájdite sa... so zvieratkom z útulku“ je jednou z činností Aliancie združení na ochranu zvierat, ktorá združuje 15 útulkov a občianskych združení na Slovensku. Okrem toho sa dlhodobo angažuje v presadzovaní systémových a legislatívnych zmien, ktoré by v praxi umenšili krutosti, páchané na zvieratách a zabezpečili tvrdšie tresty pre tyranov.

Aj zákon, presadzujúci klauzulu, že zviera nie je vec, v týchto dňoch prerokovávaný v parlamente, je obrovským víťazstvom, za ktorým stojí dlhoročná snaha a spolupráca ochranárov. Nový zákon bude znamenať pozitívnu zmenu pri posudzovaní týrania zvierat a bude umožňovať efektívnejšie postihovanie tých, ktorí ubližujú zvieratám. Dôležitý je však aj z hľadiska vnímania ľudí a posilňovania všeobecnej empatie v spoločnosti voči zvieratám, životnému prostrediu a prírode, najmä u detí a mladej generácie. Aj z dôvodu vzdelávania vznikol Zvierací ombudsman.

Zvierací ombudsman je neštátna inštitúcia. Tím priateľov zvierat, ktorí sa rozhodli venovať svoj čas a odbornosť jednému odvážnemu cieľu: zlepšiť život a životné podmienky zvierat na Slovensku.

Organizácia vznikla pod Alianciou združení na ochranu zvierat. Je tu pre združenia a útulky, ktoré denne bojujú o prežitie a na riešenie problémov nemajú čas ani ľudské kapacity. Je tu tiež pre verejnosť a jednotlivcov, ktorí často krát nevedia, na koho sa obrátiť ak sú svedkami týrania alebo krutosti páchanej na zvieratách.

Zákony a osveta znamenajú menej týraných zvierat, menej zvierat v uliciach, menej v útulkoch. Praktická pomoc útulkom znamená viac času na podstatné veci. Na pomoc týraným a opusteným zvieratám, ale aj snahe celkovo umenšiť krutosť na Slovensku. Násilie je totiž len jedno a snaha o jeho zmiernenie by nás mala zjednocovať. Preto je tu Zvierací ombudsman.