Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Potenie v podpazuší nie vždy znamená spoločenské „faux pas“

Potenie v podpazuší pozná hádam každý z nás. Pot obvykle nesprevádza len nepríjemný pach, ale aj nepríjemné pocity, hlavne ak sme v spoločnosti. Potenie je síce nevyhnutné, pretože funguje ako termoregulácia organizmu, ale v niektorých situáciách by sme sa mu radšej vyhli. Viete, ako zastaviť potenie v podpazuší?

Prečo sa potíme v podpazuší

Podpazušie patrí k tým miestam, ktoré sa potia najčastejšie. V podpazuší sa nachádzajú tzv. veľké potné žľazy a práve preto sa v tejto oblasti potíme viac. Malé potné žľazy sa nachádzajú po celom tele a preto sa potíme celým povrchom kože.

Najviac malých potných žliaz je na dlaniach, spodnej časti chodidiel a čele či sú ďalšie problematické oblasti. Nepríjemným sprievodným javom potenia je zápach. Potenie v podpazuší často sprevádza aj intenzívny zápach, za ktorý ale zodpovedajú baktérie žijúce na povrchu kože. Nuž a práve v podpazuší sa im páči najviac. Sú ale situácie, kedy sa spotené podpazušie a pach potu považujú za faux pas. Existuje ale viacero spôsobov, ako sa takémuto trapasu vyhnúť.

Bojujte s potením efektívne

Poteniu sa úplne vyhnúť nedá, je to prirodzený jav, ktorým telo reguluje teplotu. Pokiaľ sa chcete vyhnúť poteniu v podpazuší dôležitá je jednak hygiena a samozrejme voľba správneho antiperspirantu. Keď sa spotíte musíte sa osprchovať, aby ste sa zbavili pachu a očistili pokožku. Antiperspiranty sú totiž najúčinnejšie keď sa aplikujú na čistú pokožku. Bežné ale aj nadmerné potenie eliminujete použitím Perpsi-Guard Maximum 5, čo je extrémne účinný antiperspirant vhodný do podpazušia, na dlane aj chodidlá. Problém so spotením podpazuším môžete vyriešiť aj podpazušnými vložkami Perpsi Guard, ktoré sa vlepia z vnútornej strany oblečenia a pot do nich vsiakne. Podpazušné vložky ale neriešia problém s pachom a tak by ste mali použiť deodorant Perpsi Rock natural.