Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Prevencia proti všiam a hnidám

Vši a hnidy sa najčastejšie vyskytujú na jeseň a zime, ale chytiť ich môžete počas celého roka. Preniesť sa môžu na čiapkach a šáloch, ale aj na hrebeni alebo dokonca plyšových hračkách. Ako zabrániť tomu, aby vaše vlasy padol nepríjemný parazit?

Elimax šampón

Základ je kontrola vlasov

Ak sa v škole, ktorú navštevujú vaše deti alebo vo vašom okolí vyskytli vši musíte vlasy pravidelne kontrolovať. To že ste dnes vši neobjavili neznamená, že ich nenájdete zajtra. V tomto období by sa mali deťom aj častejšie umývať vlasy. Použiť môžete aj šampón proti všiam Elimax, ktorý vši a hnidy nie len zahubí, ale 3 dni chráni vlasy pred novým napadnutím.

Parazita odpudzuje špeciálnou technológiou LPF, ktorá mení štruktúru vlasu tak, aby sa na ňom vajíčko nezachytilo. Okrem toho aj neutralizuje elektrický náboj vlasov a pre vši je tak ťažšie preniesť sa z človeka na človeka.

Odvšiviť sa musia všetci a naraz

Či už sa našli vši u vášho dieťaťa alebo niektorého spolužiaka dôležité je informovať celý kolektív. Napadnutých už môže byť viacero detí a pokiaľ sa neodvšivia všetci a v ten istý deň je vysoké riziko, že sa vši budú znova šíriť po celej triede a tak skoro sa ich nezbavíte. Veľa ľudí sa hanbí povedať, že majú vši čo je chyba, pretože sa skutočne niet za čo hanbiť. Dostať sa môžu aj do vlasov aj toho najčistotnejšieho človeka.

Prenášajú priamym kontaktom takže stačí ak si vaše deti s niekým vymenia čiapku alebo sa akýmkoľvek iným spôsobom dostanete do fyzického kontaktu so zavšivenou osobou. Vôbec pritom nemusí ísť o zanedbaného človeka, môže to byť váš sused, kamarát alebo kolega.  Informovať vaše okolie je jednoducho nutné, aby všetci zasiahli naraz a vši sa ďalej nešírili.