Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Projekt Pet Point

Cieľom projektu Pet Point je, aby boli veterinárne produkty dostupnejšie pre majiteľov domácich zvierat, hlavne psov a mačiek. V lekárňach označených symbolom Pet Point nájdete prípravky, ktoré potrebuje každé domáce zvieratko.

Hygiena a antiparazitiká

Pri kožušinových zvieratách je hygiena veľmi dôležitá a z času na čas sa kúpaniu nevyhne žiadne zvieratko. Pokožka zvierat si ale vyžaduje prípravky, ktoré ju nebudú dráždiť a srsť zanechajú čistú, jemnú a hebkú. Zanedbaná hygiena chlpáčov môže viesť ku kožným problémom a parazitom v srsti i na pokožke. Šampóny a kondicionéry dostupné v lekárňach ošetrujú, čistia a zanechávajú srsť krásne lesklú. Vhodné prípravky nájdu aj majitelia zvierať s citlivou pokožkou so s sklonom k alergickým reakciám.

Často využívaným veterinárnym prípravkom sú antiparazitiká, ktoré sú dostupné v lekárňach s označením Pet Point. Vďaka nim sa spoľahlivo vyhnete všiam, blchám aj kliešťom. Antiparazitiká sa odporúča aplikovať počas celého roka, ale hlavne v období zvýšeného výskytu kliešťov. Aj psi a mačky sa totiž môžu nakaziť boreliózou alebo kliešťovou encefalitídou. Prevencia je pritom veľmi jednoduchá – stačí špeciálna tekutina aplikovaná na pokožku alebo obojok odpudzujúci parazity z vašej lekárne.

Dezinfekcia a výživové doplnky

Tak ako sa drobné poranenie pritrafí vám, pritrafí sa aj vašim zvieracím miláčikom. Odreniny alebo povrchové rany sa najčastejšie objavujú na labkách. Je preto dobré mať po ruke dezinfekčný a antiseptický sprej pre zvieratá, ktorý teraz kúpite v lekárni. Ošetriť a dezinfikovať malé, slabo krvácajúce poranenia tak dokážete aj doma.

V rámci prevencie by ste mali myslieť aj na kĺby vášho psa. Aj keď teraz s pohybom problémy nemá, vekom sa to bude zhoršovať. Na kĺbovú výživu, ktorú taktiež zoženiete v lekárni nie je priskoro ani v mladom veku. Vďaka tomu môžete vášmu psovi dopriať radosť z behania aj vo vyššom veku.