Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Výživa pre kĺby psov

 

Zdravie vášho štvornohého miláčika závisí sa starostlivosti, strave ale aj genetike. Častým problémom u psov sú kĺby. Niektoré plemená sú na ochorenia kĺbov náchylnejšie, ale obvykle je za tým nadváha a nedostatok pohybu. Okrem kvalitnej stravy by ste mali myslieť a na výživu pre kĺby psov, ktorá môže výrazne zlepšiť a predĺžiť pohyblivosť.

Strava a pohyb

Ak chcete aktívneho a zdravého psa, ktorého nebudú trápiť bolesti kĺbov mali by ste dbať na kvalitnú a vyváženú stravu. Pes má jednoducho svoje potreby a rovnako ako človek potrebuje mať dostatok vitamínov a minerálov pre zdravé kĺby, zuby aj srsť.

Nedostatočná výživa sa vždy prejaví na zdraví aj vzhľade psa. Po určitom čase je tak na prvý pohľad jasné, že niečo nie je v poriadku. K bežnej strave je vhodné z času na čas pridať aj výživu pre kĺby psov ako je Avecare Dog.

Výživa samotná ale samozrejme nestačí, dôležitý je aj pohyb. Najmä mladé psy si žiadajú veľa pohybu, aby sa zbavili prebytočnej energie. Staršie psy už nebývajú tak aktívne, ale prechádzky rozhodne potrebujú. Ak sa pes prestane hýbať začne priberať a nadváha okrem iného zaťažuje aj kĺby. Bolesť kĺbov samozrejme psa nemotivuje k tomu, aby bol aktívnejší a tak ďalej naberá na hmotnosti a zrazu sa ocitnete v začarovanom kruhu.

Výživa pre kĺby psov

Kĺbová výživa Avecare Dog pre psov je určená na regeneráciu a ochranu chrupaviek a zároveň pôsobí aj ako prevencia. Užívať ho teda môžu psy, ktoré majú ťažkosti s kĺbmi, ale aj mladé zdravé psy, aby sa problémom predišlo. Avecare Dog je vhodný aj pre šteniatka staršie ako 2. mesiace a táto kĺbová výživa sa dá užívať dlhodobo, optimálne sú 3 mesiace. Keďže ide o tablety psíkovi sa dávajú priamo do tlamy samostatne alebo ich môžete „zakamuflovať“ do stravy, aby ich zviera naozaj prehltlo.