Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Ako účinne predísť mykóze nôh?

Všimli ste si, že sa niečo udialo s vašimi nechtami na nohách? Keď k tomu pribudlo aj otravné svrbenie a olupovanie pokožky na chodidlách a medzi prstami, je takmer isté, že máte „návštevu“. 

Infekčné plesňové ochorenia nechtov a pokožky nôh pravidelne trápia viac, ako 1/3 dospelého obyvateľstva. Prejavy mykózy nôh zvyčajne začínajú medzi prstami. Ruka v ruke s mykotickou infekciou idú aj neestetické zmeny na nechtoch. Hrubnú, menia farbu i tvar. Ďalším sprievodným znakom prítomnej infekcie je aj nepríjemný zápach. Častejšie postihujú tých, ktorí zápasia s intenzívnejším potením chodidiel a infikovať sa nimi vôbec nie je náročné. Stačí kontakt bosých chodidiel s plochami, po ktorých sa infikovaný prešiel alebo s textíliami, ktoré používa. Vrátane topánok. 

Vravíte si, že vzhľadom na to by sme mali mať infekciu všetci? Je otázkou imunitného systému, či dokáže choroboplodné zárodky efektívne zničiť. Ak nie, musíte sa na ochranu zdravia svojich chodidiel postaviť vy sami.

V prípade, že u vás mykóza prepukla, siahnite po produkte FungeX, ktorého účinnosť je potvrdená štúdiami. Sú dostupné v lekárni alebo na www.avepharma.sk. Vo forme náplastí aj v tekutej forme aplikujte FungeX na mykózou postihnuté nechty. Zabezpečí účinnú a intenzívnu liečbu plesňových infekcií nechtov a zdeformovaných nechtov na nohách so zmenou sfarbenia. Svrbenia a začerveniania chodidiel sa zbavíte už po prvej aplikácii špeciálnych ponožiek FungeX

 

 

Týchto 5 tipov vám pomôže v prevencii vzniku plesňovej infekcie

Všeobecná formulka: prevencia je základ platí aj pre mykotické ochorenia chodidiel. Základy v podobe pravidelného umývania nôh hádam spomínať netreba, pozornosť radšej upriamime na detaily, ktoré ľuďom bežne nenapadnú: 

1, Striedajte a dezinfikujte obuv – hoci sa zdá, že obuv sa medzi jednotlivými použitiami vysuší, nie je tomu tak. Vlhko a teplo, ktoré po použití v topánke zostáva je ideálnou pôdou pre množenie choroboplodných zárodkov. Vložky do topánok perte, ako to typ vašej obuvi umožňuje alebo nahraďte antibakteriálnymi. Obuv bez vložky z času na čas pretrite dezinfekčným obrúskom.

2, Dezinfikujte nožnice, klieštiky a pilníky- o tom, že každý člen domácnosti by mal používať svoje „náradie“ na ošetrovanie nechtov hádam hovoriť netreba. Mykotická infekcia je totiž jedna z tých „lepších“ možností, ktoré si vďaka zdieľaniu nožníc či pilníkov môžete privodiť. 

3, Žehlite ponožky – keď patríte k tým, ktorých už mykóza nôh potrápila, vedzte, že oprať ponožky na vysokej teplote nemusí stačiť. Preventívne ich po epizóde infekcie všetky prežehlite. Dobrou prevenciou je aj používanie sušičky bielizne. 

4, Na nohy používajte osobitný uterák- tu sme opäť pri vlhku a teple. Uteráku zavesenému v kúpeľni chvíľu trvá, kým vyschne. To je presne ten čas, ktorý zárodky plesní využijú na svoj rast a množenie. Keď si jedným uterákom utierate telo aj nohy, môže sa vám stať, že si mykózu z nôh prenesiete aj na iné časti tela. 

5, Zbavte sa vaňovej predložky – koberčeka, plastovej, akejkoľvek. Keď máte skúsenosť s mykózou nôh, radšej vodu, ktorú z vane či sprchy vynesiete utriete handrou. Podlahu v kúpeľni (áno, aj vlastnej) vždy umývajte prípravkom s obsahom dezinfekcie. 

 

V prípade vzniku mykózy na nechtoch alebo chodidlách odporúčame FungeX, ktorý má 100% účinnosť proti plesňovým infekciám nechtov do 20 sekúnd! Týchto pomocníkov, ktorí vám spríjemnia leto môžete kúpiť v lekárni alebo na www.avepharma.sk.