Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Ako vybrať prípravok na opaľovanie

Keď príde leto akosi sa nám žiada užívať si slnečné lúče, ktoré nás príjemne hrejú na celom tele. Aj keď pokožka a náš organizmus slnko potrebujú, treba sa aj chrániť pred spálením a to nie len vtedy, keď sa opaľujeme.

Je lepší opaľovací krém, mlieko alebo olej?
Hlavný rozdiel je v konzistencií a spôsobe nanášania, pričom každému vyhovuje niečo iné. Je to ako s klasickou telovou kozmetikou, niekto preferuje hutnejší krém a niekto ľahký telový olej v spreji. V zásade ale platí, že krém na opaľovanie je najhutnejší a pokiaľ rozotriete zaberie vám to viac času. Okrem toho aj naozaj kvalitný krém môže zanechávať na pokožke mastný film, ktorý nie každý znesie.

Mlieko na opaľovanie je akousi zlatou strednou cestou. Je ľahšie a nie tak hutné, lepšie sa rozotiera a rýchlejšie vsiakne do pokožky. Mlieko môžete kúpiť klasicky v tube ale aj v spreji pre jednoduchšiu aplikáciu.

Asi najmenej využívaný je olej, pretože má nižší ochranný faktor ako mlieko či krém. Na druhej strane zanechá pokožku vláčnu a lesklú a pokiaľ ste sa už stihli opáliť alebo máte hnedú pokožku v našich zemepisných šírkach vám postačí aj nižší ochranný faktor.

Ochranný faktor SPF
Ochranný faktor má predĺžiť čas po ktorom sa pokožka začne červenať a predišla spáleniu pokožky. SPF ale uvádza ochranu iba pred UVB žiarením, pričom potrebná je aj ochrana pred UVA žiarením, ktoré spôsobuje starnutie pokožky. Neexistuje univerzálna odpoveď aký ochranný faktor si vybrať, pretože svoju úlohu zohráva fototyp ale aj citlivosť pokožky na slnko.

Ľudia so svetlou pokožkou by ale mali používať vyšší ochranný faktor ako osoby s tmavšou pokožkou. Pre svetlé typy je vhodné opaľovacie mlieko Trioderm Sun SPF 30 a tmavším postačí aj Trioderm Sun SPF 20. Oba prípravky sú vodeodolné a poskytujú ochranu pred UVA aj UVB, ošetrujú a hydratujú pokožku.