Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Spálili ste sa na slnku? Toto vám pomôže!

Neodhadli ste intenzitu slnečných lúčov, zaspali ste na pláži pri opaľovaní alebo ste neuvážene vynechali opaľovací krém, aby ste sa rýchlejšie opálili? Nech je ako chce, spálená pokožka môže byť bolestivá záležitosť, ktorá vás bude sprevádzať zopár dní.

Ako ošetriť pokožku spálenú od slnka a čo všetko so sebou prináša spálená pokožka?

Keď sa spálite na slnku, prvé čo si všimnete je červená koža, ktorá je citlivá na dotyk a páli. Neskôr sa začne šúpať, čo nie je ani príjemné ani estetické. Tieto nepríjemnosti sú ale iba dočasné. Vaša koža si takéto zaobchádzanie pamätá a to má dlhodobejšie následky ako je starnutie pokožky, vznik pigmentových škvŕn alebo dokonca rakovina kože. Je teda lepšie pravidelne sa natierať opaľovacími prípravkami a nevystavovať sa slnku v čase od 11.00 do 15.00, kedy je naj intenzívnejšie.

Uľavte spálenej pokožke
Spálenej pokožke pomôžete vlažnou sprchou, prípadne studené mokré obklady. Pri sprchovaní sa neodporúča používať mydlo, ktoré pokožku vysušuje. Ak chcete niečo použiť, siahnite po sprchových géloch s vyživujúcim krémovým zložením. Po sprche pokožku osušte veľmi opatrne a nešúchajte ju uterákom, aby ste ju ešte viac nepodráždili. Najlepšie urobíte, ak si ľahnete a počkáte, kým voľne uschne.

Z domácich receptov na spálenú pokožku funguje smotana alebo biely jogurt, potieranie popálených miest čiernym čajom alebo octom. Overené je aj aloa vera alebo kokosový olej, pretože pokožka potrebuje aj hydratáciu.

Veľmi účinne pomáhajú prípravky po opaľovaní, ktoré zoženiete v lekárni alebo v drogérií. Trioderm SUN Panthenol sprej pokožku ochladzuje aj hydratuje. Obsahuje D-Panthenol, výťažok z nechtíka a výťažok z rakytníka. vhodný je aj pre detskú a citlivú pokožku. Zmierňuje pocit pálenia a je tak ideálny na pokožku spálenú slnkom. Používať by ste ho ale mali po každom opaľovaní, aby sa pokožka upokojila a hydratovala.