Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Antiperspirant v spreji, guľôčke alebo tuhý? Ktorý vás zbaví potenia?

Keď si vyberáme antiperspirant často stojíme pre otázkou či si kúpiť roll-on, sprej alebo tuhú verziu. Účel od všetkých očakávame rovnaký – zmierniť potenie a prípade parfumovaných aj eliminovať pach potu. Každá z verzií má svoje výhody aj nevýhody a predovšetkým záleží na tom, čo vám osobne bude najviac vyhovovať.

Antiperspirant v spreji, guľôčke alebo tuhý? Ktorý vás zbaví potenia?

Antiperspirant v spreji

Sprej obľubujú najmä tí, ktorým prekážajú roll-on a tuhé produkty a uprednostňujú niečo „ľahšie“. Antiperspirant v spreji chráni pred potom a zápachom pričom nezanecháva na pokožke v podpazuší biely povlak.

Občas to ale zanecháva pocit, že ochrana nemusí byť dostatočná a aplikáciu opakujeme aj niekoľkokrát počas dňa.

Pravdou je, že sprej nemusí dôkladne pokryť celú plochu podpazušia.  Navyše nie každý dobre znáša parfumované prípravky keď pri aplikácií sprej vdýchnete môže sa objaviť kýchanie alebo kašeľ. Iné to ale je v prípade antiperspirantu Perspi Guard Maximum 5 bez vône. Tento je určený pre ľudí trpiacich nadmerným potením a malý mechanický rozprašovač umožňuje jeho presný aplikáciu.

Guľôčkový antiperspirant

Obľúbené roll-on antiperspiranty umožňujú veľmi presnú aplikáciu a tak sa nestáva, že by ste vynechali väčšiu plochu a v rozhodujúcej chvíli vás zradili. Keďže majú tekutú konzistenciu je potrebné niekoľko minút počkať kým zaschnú, aby ste si ho nezotreli oblečením. Nanášanie je ale veľmi jednoduché a príjemné.

Tuhý antiperspirant

Tuhé antiperspiranty poskytujú viacero konzistencií – gélovú, krémovú alebo tuhú tyčinku. Majú najväčšiu plochu na nanášanie, takže sa dajú aplikovať rýchlo a presne. Uschnú rýchlejšie ako roll-on a mnohé z nich nenechávajú žiadne stopy na oblečení. Tuhé antiperspiranty majú asi lepšiu efektivitu pri eliminovaní potenia, pri čom zas pre niektorých užívateľov zanechávajú nepríjemný pocit pod pazuchami. Je mnoho produktov a mnoho názorov. Záleží len na Vás ktorý je ten pravý pre Vás.