Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Šamón proti všiam

Keď sa objavia vo vlasoch neželaný návštevníci, najčastejším pomocníkom je šampón na vši. A niet sa čomu diviť. Použitie šampónu je praktické a veľmi účinné, takže vlasy napadnuté všami a hnidami nie je nutné hneď ostrihať. Získať tieto parazity je veľmi jednoduché a pokiaľ ich odhalíte včas, je aj veľmi ľahké sa ich opäť zbaviť.

Šampón proti všiam Elimax sa používa rovnako ako bežný šampón. Výnimočný je tým, že neobsahuje insekticídy voči ktorým si vši dokážu vypestovať odolnosť a tým pádom ich nezahubia. Okrem toho, že nekompromisne likviduje vši a hnidy vo vlasoch, minimálne ďalšie 3 dni bráni novému napadnutiu parazitmi. Používať Elimax šampón na vši môže deti aj dospelý. Pokiaľ sa u vás doma vyskytnú vši, vlasy by mali šampónom ošetriť všetci členovia domácnosti. Šampón sa dá použiť aj preventívne, napríklad ak viete, že sa v škole či škôlke vyskytli vši, ale vaše dieťa ich zatiaľ našťastie nechytilo. Vďaka preventívnemu použitiu prípravkom proti všiam sa dá vyhnúť tomu, aby sa vôbec objavili a začali pôsobiť problémy.

Ako sa prenášajú vši a ako sa ich zbaviť

Vši sa prenášajú priamym kontaktom, môže sa preniesť na oblečení, hrebeni alebo dotykom a pod. Okrem toho, že opakovane použijete šampón na vši, oznámte v škole alebo v škôlke, že ste u svojho dieťaťa objavili vši. Určite to nie je nič príjemné, ale je vysoko pravdepodobné, že už boli nakazené aj iné deti ale mnohé od toho môžete uchrániť. Dnes už neplatí povera, že vši a hnidy sa vyskytujú len u detí zo slabších sociálnych pomerov, môže ich dostať ktokoľvek. Očistu ale bude potrebovať aj vaša domácnosť. „Vyvariť“ by ste mali všetky obliečky, vankúše, deky, oblečenie a pod. Jednoducho veci, na ktorých sa môžu držať vši a znova sa dostať do vlasov. Vydezinfikovať treba aj hrebene, kefy a gumičky a sponky radšej vyhoďte.