Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Arpalit Neo mechanický rozprašovač 150ml

Neohodnotené
Značka: Arpalit

Prípravok je určený pre psov na ochranu proti kliešťom, blchám, všiam a iným parazitom. DOSTUPNÝ V LEKÁRNI ALEBO U VETERINÁRA

Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Kód: 8594013700603_00
€7,90
Arpalit Neo mechanický rozprašovač 150ml
Neohodnotené
Značka: Arpalit
Darček zdarma
Darček zdarma
ku každej objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 39 €
Expresné dodanie
Expresné dodanie
a všetok tovar skladom
Garantujeme kvalitu
Garancia kvality
a pôvod našich produktov

Arpalit Neo mechanický rozprašovač - DOSTUPNÝ V LEKÁRNI ALEBO U VETERINÁRA!

Prípravok je určený k likvidácii kliešťov, bĺch, vší a ploštíc.

Charakteristika:

Vhodne najmä pre psov, vtákov, plazov a iných drobných zvierat. Roztok je ektoparazitický prípravok s ovicidným a larvicidným účinkom. Nie je vhodný pre mačky a choré zvieratá.


Aplikačná forma zaručuje veľmi jemné kvapky, ktoré sú vhodné tiež pre hubenie parazitov u malých druhov živočíchov – u myší, škrečkov, aj u drobných druhov vtáctva.

Indikácia:

Číra, bezfarebná tekutina s ľahkou parfumáciou vo forme aerosolu s hnacím plynom. Arpalit Neo 4,7 / 1,2 mg/g kožný sprej, roztok je ektoparazitický prípravok s ovicidným a larvicidným účinkom. Obsahuje liečivé látky Permethrinum 25:75 (cis:trans): 4,7 mg a Fenoxycarbum 1,2 mg.

Spôsob použitia:

Pred upotrebením pretriasť. Nádobku je nutné držať vo zvislej polohe. Ošetrenie je možné po 1 týždni zopakovať. V prípade potreby sa obráťte na veterinárneho lekára. Po ošetrení je nutné zviera po dobu 48 hodín nekúpať. Po aplikácii prípravku zabráňte olizovaniu ošetrenej srsti. Veľkosť dávky sa odvíja od veľkosti ošetrovaného zvieraťa. Pri ošetrení plazov prípravok aplikovať dlhšiu dobu pred kŕmením. Pri ošetrení vtákov a drobných živočíchov dbajte na zvýšenú opatrnosť. Srsť sa prečeše hrebeňom, kefou alebo rukou, aby sa prípravok dostal až na kožu. Zároveň s ošetrením zvieraťa je vhodné vystriekať prípravkom do mokra i jeho príbytok a nechať zaschnúť. Prípravok sa nanáša stiskom rozprašovača proti smeru srsti alebo peria zo vzdialenosti 15 – 20 cm od povrchu tela. Ošetrenie sa vykonáva len do ľahkého zvlhčenia kože alebo srsti prípravkom po celom povrchu tela zvieraťa s výnimkou tvárovej časti. K ošetreniu tvárovej časti tela sa prípravok nastrieka na ruku v rukavici a opatrne sa votrie do srsti, aby nedošlo k zasiahnutiu otvorov.

Zvláštne upozornenia:

Nepoužívať u mačiek. Nepoužívajte v blízkosti ohňa. Pri práci nejedzte, nepite a nefajčíte. Pri práci používajte ochranné rukavice. Prípravok je extrémne jedovatý pre mačky.Prípravok môže dráždiť kožu, sliznice a alergizovať. Pri aplikácii je nutné chrániť oči pred zásahom spreju. Zabráňte kontaktu detí s ošetreným zvieraťom po dobu 24 hodín. V prípade zasiahnutia očí vypláchnite veľkým množstvom pitnej vody. Prípravok môže byť pre mačky nebezpečný i po kontakte s ošetreným psom. Neaplikovať do akvárií a rybníkov – pre vodné organizmy a včely je prípravok toxický. Prípravok sa nesmie dostať do priameho kontaktu s potravinami, pitnou vodou, detskými hračkami. V prípade zasiahnutia pokožky či sliznice opláchnite exponovanú časť ihneď veľkým množstvom vody. Pokiaľ sa dostavia príznaky podráždenia (vyrážka) či alergickej reakcie, vyhľadajte odbornú lekársku pomoc. Po práci si starostlivo umyte ruky vodou a mydlom. Zabráňte kontaktu s časťami pokožky, očami a sliznicami. Ľudia so známou citlivosťou na permethrin by sa mali vyhnúť kontaktu s týmto veterinárnym liečivým prípravkom. Rezistencia parazitov voči ktorejkoľvek skupine ektoparazitík sa môže vyvinúť po častom, opakovanom použití účinnej látky z rovnakej skupiny. Zvláštnu pozornosť je nutné venovať aj nakladaniu s nepoužitým veterinárnym liečivým prípravkom alebo odpadom, ktorý pochádza z tohoto prípravku. Iba ojedinele môže u precitlivených jedincov dôjsť k prejavom intoxikácie (zhoršeniu kvality až strate srsti, zvracaniu, triaške, kŕčom, spomalenému dýchanie). V prípade výskytu nežiadúcich účinkov alebo iných neobvyklých reakcií vyhľadajte veterinárneho lekára.

Podmienky pre uchovanie:

Uchovávajte pri teplote do 25 °C.

Objem 150 ml

 

INDIKÁCIE:

Prípravok je určený na likvidáciu kliešťov, bĺch, vší a ploštíc a ich vývojových štádií. Obsahuje číru, bezfarebnú jemne parfumovanú tekutinu vo forme aerosólu s mechanickým aplikátorom určeným pre psov.

ZARADENIE PRODUKTU: Veterinárny liek

POUŽITIE: terapia akútnych stavov ektoparazitóz u psov a drobných cicavcov - zajace, morčatá, potkany a škrečky.

  • Účinná látka permetrín – nie mačky!
  • Účinný
  • Ektoparazitický
  • Ovicídny aj larvicídny
  • Aplikácia - rozprašovač

UPOZORNENIE: nepoužívať u mačiek ani iných potravinových zvierat!

Produkty Arpalit sme na Slovensko priniesli od rovnakej firmy ako produkty značky Akutol. Ide o českú rodinnú firmu, ktorá vyrába a predáva humánne aj veterinárne produkty a na českom aj medzinárodnom trhu funguje už viac ako 20 rokov.