Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Krém po opaľovaní

Aj keď opaľovanie patrí k najobľúbenejším dovolenkovým aktivitám môže zanechať na pokožke nepríjemné stopy. Stačí na slnku spáliť raz a vaša koža si to bude pamätať na veky, aj keď to na prvý pohľad nebude viditeľné.

Keď sa spálite je to vždy problém a o pokožku by ste sa mali adekvátne postarať. S tým vám pomôže Trioderm Sun Panthenol sprej po opaľovaní a niekoľko dobrých rád.

Ako sa postarať o spálenú pokožku ?

Spálenie na slnku je v podstate popálenina, aj keď iba ľahká. Či už ste to prehnali s opaľovaním alebo ste sa pozabudli pri práci v záhrade po príchode domov si dajte vlažnú sprchu.

Rozpálený organizmus sa potrebuje ochladiť a prospeje to aj pokožke. Určite ale nepoužívajte studenú vodu, aby ste neutrpeli šok, voda by mala byť naozaj vlažná. Keď sa budete utierať osuškou tak ňou určite pokožku nešúchajte. Osušku iba prikladajte na telo a pokožku nechajte voľne usušiť.

Slnečné žiarenie pokožku vysušuje o slanej vode ani nehovoriac. Aj keby ste sa nespálili urobíte dobre ak použijete prípravok po opaľovaní. Tieto produkty obvykle obsahujú panthenol aj vitamín E, ktoré vaša pokožka po opaľovaní rozhodne potrebuje. Trioderm Sun sprej po opaľovaní má praktickú 360° aplikáciu, pokožku hydratuje, upokojuje a chladí, obsahuje D-Panthenol, vitamín E, extrakt z nechtíka a rakytníka.

Chráňte sa pred spálením

Prípravok po opaľovaní síce uľaví pokožke a zmierni následky spálenia, ale najlepšie spravíte, ak sa budete vyhýbať dlhému pobytu na slnku. Vaša koža si pamätá každý jeden prehrešok a teda aj každé spálenie.

Opaľovať by ste sa nemali medzi 11 a 15 hodinou, aj keď v tomto čase sa pochopiteľne opálite najrýchlejšie. Bronz by ste síce chytili, ale bolo by to za cenu zdravia. Okrem toho riskujete aj úpal a dehydratáciu organizmu, ktorá môže spôsobiť kolaps.

Zabúdať by ste nemali ani na pitný režim, pretože nedostatok tekutín sa prejaví aj na vzhľade kože.