Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Mávate sucho v ústach?

Sucho v ústach už zažil asi každý jeden človek. Dostaví sa v stresových situáciách alebo vtedy, keď vás niečo zaskočí. Vysušené pery, suché ústa, hrdlo a pálivý pocit na jazyku sú aj príznakom toho, že telo nemá dostatok tekutín alebo trpí nejakým ochorením.  Xerostómia síce je ochorenie, ale obvykle je iba sprievodným javom niečoho vážnejšieho.

Čo robiť, keď máte sucho v ústach.? Sucho v ústach dokáže zahnať aj obyčajná voda. Sucho v ústach a lepkavý pocit môže byť následok dehydratácie a nedodržiavania pitného režimu. Asi každému sa už stalo, že sa bol celý deň v jednom kole a akosi pozabudol na to, že treba aj piť. Keď sa zastavíte, uvedomíte si, že ste smädný a dostaví sa aj sucho v ústach. Po doplnení tekutín by mali príznaky zmiznúť.

Ak mávate vysušené ústa a zníženú tvorbu slín pomôže aj cmúľanie tvrdých cukríkov a žuvanie žuvačky. Účinnú pomoc dostanete aj v lekárni.  Gélový ústny sprej a ústny gél bioXtra sú určené na potláčanie príznakov xerostómie. Produkty bioXtra obsahujú zvlhčujúce látky, fluori d a xylitol.