Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Kto je Patrícia Vargová Compelová a čomu sa venuje

Patrícia Vargová Compelová  je bývalá reprezentantka v športovej streľbe a momentálne sa venuje poradenstvu v oblasti zdravého životného štýlu

So športom začala už od detstva. Na ZŠ vyskúšala asi každý záujmový a športový krúžok, väčšinou chodila na viacej krúžkov súčasne, ale srdcovkou sa nakoniec stala streľba. Už ako malé dievča vyhrávala rôzne okresné, krajské i celoslovenské súťaže. Zrejme i to rozhodlo, že sa naplno začala venovať športovej streľbe pod vedením športovej trénerky na OŠG v Košiciach, kde ich úspešne aj reprezentovala.

Po dvoch rokoch na gymnáziu v Košiciach si ju všimol a oslovil reprezentačný tréner a tak v snahe zlepšovať výkonnosť a posunúť sa ďalej sa ako šestnásťročná sťahovala do Bratislavy, kde prestúpila do ŠKP Bratislava.

Popri štúdiu na gymnáziu a pod vedením reprezentačného trénera sa naplno zahltila do náročných tréningov, a po krátkom čase prišli prvé medzinárodné úspechy. Po náročných dvojfázových tréningoch a pri niektorých nesprávnych pohyboch pri silových tréningoch ju začalo trápiť  zranené rameno a po viac násobnej luxácii ramenného kĺbu sa v priebehu niekoľkých rokov musela podrobiť dvom operáciám ramenného kĺbu.

Následná regenerácia po operácií ju priviedla k tréningom a technikám zameraným na spevňovanie vnútorného svalstva, ktoré je všeobecne podstatnejšie ako vonkajšie vizuálne svalstvo. Následná regenerácia prebehla v krátkom čase a následne sa opäť mohla pôsobiť v reprezentácií ako vrcholový športovec. S nástupom na materskú ukončila svoju profesionálnu kariéru športovej strelkyne.  Aj keď jej streľba veľmi chýbala, nevrátila sa k nej už profesionálne.

Vedela, že skĺbiť kariéru dvoch športovcov a dieťaťa by bolo veľmi náročné. Nechcela uprednostniť športovú kariéru pred výchovou dieťaťa, a tak svoju energiu, okrem syna a rodiny investovala aj do manželovej športovej kariéry, ktorá mala a má svoje opodstatnenie, keďže jeho životné úspechy prišli počas ich manželstva. Po ukončení vysokej školy mala možnosť vyskúšať aj iné profesie, ale život časom opäť viedol k športu.

Ďalší zlom v jej živote nastal, kedy sa prejavili nečakane zdravotné problémy. Lekári ju posielali od dverí k dverám po rôznych vyšetreniach, pri čom nepadol žiadny finálny verdikt. A keďže v živote neexistujú náhody, v správnom čase na správnom mieste sa stretla s ľuďmi, vďaka ktorým sa dostala k alternatívnej medicíne.  Prišli nové informácie, nové kontakty, mnoho skúseností, v ktorých sa stále zdokonaľuje a odovzdáva ich svojim klientom ďalej.