Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Na čo si dať pozor pri športe?

Pri športe je telo vystavené nadmernej námahe. Často krát dochádza k neželanému natiahnutiu či presileniu svalov alebo k úrazom. V lekárničke každého športovca by preto nemal chýbať syntetický ľad.

Na utlmenie bolesti

Pri natiahnutí svalu, vyvrtnutom členku a podobných ťažkostiach pomáha na utlmenie bolesti najlepšie ľad. Ľad zároveň bráni vzniku opuchu a rozvoju výronu. Oceníte ho aj pri svalovej horúčke. Ubolené svaly príjemne zachladí a pomôže pri zotavení. Namiesto ľadových obkladov môžete využiť syntetický ľad. Ak športujete vo voľnej prírode, využijete ho aj ako účinnú pomoc pri bodnutí hmyzom.

Syntetický ľad

Syntetický ľad patrí do výbavy každého športovca. Má rovnaké kryoterapeutickévlastnosti ako skutočný ľad. Jeho výhodou je, že si ho môžete pribaliť so sebou, keď sa chystáte športovať. Je účinnou a rýchlou pomocou pri bolesti svalov, pomliaždení alebo narazení kĺbov či svalov. Syntetický ľad obsahuje mentol a arniku horskú.

Mentol svojim chladivým účinkom pôsobí proti bolesti. Chlad okrem toho sťahuje cievy. Do postihnutého miesta tak prúdi menej krvi, čo eliminuje zmeny v tkanive a predchádza tak vzniku opuchu a výronu. Arnika horská dopĺňa mentol svojimi liečivými vlastnosťami. Je to bylinka, ktorá má schopnosť uvoľňovať krvné zrazeniny, čím urýchľuje hojenie. Má tiež protizápalový účinok. Používa sa vo forme obkladov na podliatiny a modriny. Syntetický ľad preto prináša nielen okamžitú úľavu od bolesti ale pomáha aj pri hojení.

Ako používať syntetický ľad

Syntetický ľad využijete ako účinný prostriedok prvej pomoci aj pri následnej liečbe po páde, natiahnutí svalu, vyvrtnutí alebo pomliaždení. Na bolestivé miesto ho nastriekajte 2 – 3 krát vždy s 1 – 2 sekundovým odstupom. Aplikujte zo vzdialenosti 20 cm. Používajte ho viackrát za deň.