Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Prečítajte si tipy ako sa postarať o psíka v horúcom lete

V lete máme viac voľného času, a tak ak sa rozhodnete ho tráviť s vaším štvornohým miláčkom, mali by ste vedieť, že tak ako my ľudia, aj psy znášajú tropické horúčavy pomerne ťažko. Rovnako tak aj prechod z klimatizovaného prostredia do rozhorúčenej prírody, im môže spôsobiť ťažkosti. Pripravili sme niekoľko tipov, ako sa o vášho psíka vhodne postaráte aj v horúcom lete.

Veľa vody

Tak ako aj ľudí lekári neustále upozorňujú, že v lete je nutné zvýšiť príjem tekutín, rovnako to platí aj v psej ríši. Vášmu psíkovi preto doprajte v miske dostatok sviežej, no nie úplne ľadovej vody. Dbajte na to aj v prípade, že má misku na dvore č v záhrade, vtedy vodu dostatočne vymieňajte a dopĺňajte.

Na prechádzky skoro ráno alebo neskoro večer

V lete je prijateľnejšie chodiť so psom von ráno alebo až po zotmení, pretože veľké horúčavy by ho mohli skôr vyčerpať. Určite aj vám sa bude lepšie behať za psíkom v menej tropickom ovzduší, myslite na to, že psia srsť ešte viac zhromažďuje teplo a na rozdiel od nás ľudí, ktorí sa potíme celým telom, sa psy potia iba jazykom, preto myslite na jeho pohodlie.

Psíka ochladzujte aj vy!

Ak cítite, že je teplo neznesiteľné, pravdepodobne rovnaké pocity má aj váš štvornohý kamarát. Tak ako vy si dáte studenú spchu, aj psíkovi dobre padne podobné malé osvieženie. Môžete použiť napríklad mokrý uterák, do ktorého ho na chvíľu zabalíte alebo jednoduchý sprejový osviežovač, ktorým mu postriekate srsť.

Dovoľte psíkovi zahrabávať sa či plávať

Niektoré psy sa môžu rady zahrabávať do pôdy, či len tak sa v nej prehrabovať a hrať sa. Je to jednak spôsob lovenia, ale aj ochladzovania. V rámci možností mu to dovoľte. Tiež urobíte dobre, ak sa s ním vykúpete. Domáci bazén č prírodné jazierko môže byť vhodným priestorom na schladenie. Psy plávajú rady, takže ho tým nielen ochladíte, ale aj potešíte.

Pustite psíka von, aby sám zistil, či je teplo

Pes inštinktívne vycíti, že nie je čas na dlhé prechádzky, potrebuje si to však vyskúšať „na vlastnej koži“. Dovoľte mu preto aspoň v rámci možností vyjsť von z bytu č domu, aby sám zistil, či je mu je teplo a ak áno, tak ako veľmi.

Pozor na zaparkované autá!

Psíka nikdy nenechávajte v nevetranom zaparkovanom aute, ani na malú chvíľu. Vaše zistenie po návrate, či psík dýcha, by nemuselo byť vôbec príjemné. Hrozí dehydratácia zvieraťa či jeho panika z uzatvoreného priestoru. V lete sa môžete so svojím psíkom vyhrať do sýtosti, no nezabúdajte na tieto osvedčené rady a prežite so svojím miláčikov veľa príjemných chvíľ.