Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Nadmerné potenie nôh

Potenie nôh je častým problémom najmä v lete, kedy sa nadmerne potí prakticky celé telo. Pokiaľ sa vám nohy potia len vtedy, keď sú vonku horúčavy je to úplne normálne. Pokiaľ je to možné obujte si otvorenú obuv alebo obuv z priedušných materiálov, nohy si častejšie umývajte, aby ste sa zbavili zápachu a je po probléme. Ak ale trpíte potením nôh počas celého roka budete potrebovať ešte niečo viac.

Bojujte s potením nôh

Nadmerné potenie nôh môže signalizovať vážnejšie ochorenie a môže mať aj genetický základ. V takom prípade je vhodné navštíviť lekára. Potenie aj môže byť spôsobené aj nevhodnou obuvou, ktorá nedovolí nohám dýchať. Samozrejme nie každý si môže dovoliť chodiť do práce v pohodlnej priedušnej obuvi. Mokré nohy sú ale nie len nepríjemné, dokážu aj ohroziť vaše zdravie, pretože na jeseň a zime môžete celkom ľahko prechladnúť. Mali by ste teda so sebou nosiť náhradné ponožky a počas dňa ich meniť, aby ste boli v suchom. Pomôcť môže aj kúpeľ nôh s levanduľovým olejom. Skutočne zabrániť poteniu nôh ale dokážu len antiperspiranty alebo dermatológ.

Antiperspirant použite aj na nohy

Antiperspiranty sa používajú v prvom rade do podpazušia. Pokojne ho ale môžete použiť aj chodidlá. Perpsi Guard Maximum 5 je extra silný antiperspirant, ktorý môžete okrem nôh aplikovať aj na dlane a samozrejme do podpazušia. Stačí ho naniesť na čistú pokožku 1-2 – krát týždenne pred tým, ako pôjdete spať. Potenie sa eliminuje a vaše nohy budú doslova v suchu. Chcete eliminovať potenie na celom tele? Potom je výborným riešením antibakteriálny sprchovací krém Perpsi Guard Control. Používa sa rovnako ako klasický sprchový gél, ale aplikovať by ste ho mali predovšetkým na problematické miesta. Kombinácia sprchového krému a antiperspirantu vám zaručí maximálnu účinnosť.