Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Kedy je nadmerné potenie zdravotný problém

Myslíte si, že trpíte nadmerným potením? A viete ako rozoznáte "bežné" nadmerné potenie od toho, ktoré je možné považovať za diagnózu? Sú totiž situácie, kedy je nadmerné potenie rúk a nôh , vlastne celého tela úplne normálne.

Kedy sa nadmerne potíme

Nadmerné potenie je v poriadku, pokiaľ má svoj dôvod. To znamená, že ak vykonávate fyzicky náročnú činnosť, ste v strese alebo je teplota vzduchu vyššia ako 30°C je úplne normálne, že sa potíte viac ako obvykle. Samozrejme nadmerné potenie rúk a nôh, prípadne podpazušia je nepríjemné, najmä ak ste v spoločnosti, pri čom vedľajším efektom potenia je aj zápach. Podať niekomu mokrú, spotenú ruku tiež nie je práve najpríjemnejšie. Tieto problémy sa ale dajú vyriešiť zvýšenou osobnou hygienou a použitím deodorantu alebo antiperspirantu. Problém nastáva ak sa potíte takpovediac bez príčiny. Ak pociťujete potenie v noci, alebo ste v pokoji a leje sa z vás pot niečo nie je v poriadku. Hyperhidróza môže byť aj signálom, že trpíte vážnejšou chorobou ako je cukrovka alebo poruchu štítnej žľazy. V prípade, že nadmerné potenie nemá zjavný dôvod, mali by
ste vyhľadať lekára.

Nadmerné potenie

Sa dá eliminovať dostatočnou hygienou a najmä kvalitným sprejovým antiperspirantom, ktorý má napomôcť eliminovať danú problematiku. Je dôležité aby bol v sprejovej forme, čo zaručuje hygienickú aplikáciu.  Ak vyskúšate antiperspirant Perpsi-Guard Maximum 5 budete prekvapený jeho účinkom. Zloženie je čisto na lekárskej báze, bez zbytočných prímesi a doplnkových chemických zložiek. Nefarbí oblečenie , nespôsobuje alergické reakcie a je neparfumovaný. Antiperspirant stačí naniesť 1-2-krát týždenne po sprche a pred spaním a Váš problém bude minulosť.

Nech sa už rozhodnete akokoľvek riešiť danú problematiku je dôležité, aby ste správne vedeli podchytiť príčinu Vášho potenia ako takého a vybrali si ten správny prostriedok ktorý Vám pomôže.