Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Nadváha u psov

Nejeden majiteľ by svojmu psovi doprial všetko, čo mu na očiach vidí, aj pokiaľ ide o kŕmenie. Lenže väčšinou tým psíkovi viac škodíme ako by sme mu pomáhali. Okrem toho, že  naša ľudská strava pre nich nie je vhodná, prekrmovanie môže spôsobiť nadváhu.

Príčina nadváhy
U psov je to v podstate takmer rovnaké ako u ľudí. Najčastejšou príčinou nadváhy alebo až obezity je strava a pohyb. Ak má pes príjem kalórií vyšší ako výdaj, začne priberať a nastáva problém. Treba ale povedať, že tento stav často zapríčiní sám majiteľ. Pokiaľ pes nemá dostatok pohybu je logické, že začne priberať, najmä ak žije v byte. Majiteľ je zodpovedný aj za kŕmenie a pokiaľ chce psa zdravého, musí kontrolovať dávky krmiva. Dôležitý je aj výber vhodného krmiva. Ak má pes nadváhu, najlepšie sú granule s označeným light, ktoré obsahujú menej tuku ako iné typy. Ďalšími príčinami obezity sú aj hormonálne poruchy a genetika. Niektoré plemená sú náchylnejšie na priberanie, ide napríklad o labradora, zlatého retrievera, bígla, mompsa. Samozrejme ak pes trpí nejakou chorobou alebo prekonal úraz a má menej pohybu, treba tomu prispôsobiť aj stravu.

Čo spôsobuje nadváha a ako jej predísť
Nadváha skracuje život psa, zaťažuje pohybový aparát, spôsobuje ochorenia srdca, vysoký tlak, cukrovku, dýchacie ťažkosti aj rakovinu. Zviera s nadváhou sa ťažko pohybuje a môže trpieť bolesťami kĺbov. Keď ho ale neprinútite hýbať sa, nadváhy sa zbaví len veľmi ťažko, pretože samotná strava tento problém nevyrieši. Ideálne je ak pes miluje vodu a plávanie, pretože tým nezaťažuje kĺby. Podporiť pohybový aparát sa dá aj výživovými doplnkami ako je Avecare Dog. Prípravok obsahuje MSM a čistý glukosamínsulfát, regeneruje chrupavky, podporuje fungovanie svalov a kĺbov. Vhodný je aj ako prevencia pre mladé a aktívne psy.