Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Panthenol a opaľovanie

S panthenolom ste sa už určite stretli, pretože ide o bežne používanú zložku kozmetických produktov. Najčastejšie sa spája s prípravkami na opaľovanie a po opaľovaní, ale nájdete ho aj vo vlasovej a pleťovej kozmetike.

Viete, čím je panthenol taký výnimočný a kedy by ste mali siahať po kozmetike v ktorej sa nachádza?

Panthenol a opaľovanie

Keď si kúpite opaľovací krém, prípadne mlieko po opaľovaní s vysokou pravdepodobnosťou bude obsahovať aj panthenol.

Dôvod je jednoduchý - panthenol je ideálny na spálenú pokožku a pokožku vystavenú slnečnému žiareniu. Ak sa spálite na slnku určite hľadajte panthenol, alebo produkty po opaľovaní ktoré ho obsahujú, pretože dokáže pokožku upokojiť a hydratovať.

Trioderm SUN panthenol je sprej po opaľovaní, ktorý schladí pokožku spálenú slnkom. Pokožka sa upokojí aj vďaka tomu, že sprej obsahuje aj nechtík, vitamín E a rakytník

Na čo všetko je dobrý panthenol

Chcete mať zdravé a krásne vlasy? Potom vyhľadávajte vlasovú kozmetiky s panthenolom. Táto zložka sa v šampónoch vyskytuje pomerne často a niet sa čomu diviť. Je ideálna pre suché a poškodené vlasy a zároveň uľahčuje ich upravovanie. Vlasy budú vďaka panthenolu lesklé, poddajné a získajú na objeme.

Panthenol, alebo tiež provitamím B5 je účinný pri ošetrovaní popálenín a neplatí len na spálenú pokožku od slnka. Keďže má regeneračné, hydratačné a upokojujúce účinky použiť ho môžete aj na ľahšie popáleniny. Svoje miesto má aj pri ošetrovaní drobných poranení, rezných rán a podobne. Okrem toho pleťové a telové krémy s obsahom panthenolu sú vhodné aj na zdravú pokožku, pričom ju oživia a pokožka bude pôsobiť mladšie.