Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Prečo by ste mali navštevovať zubára pravidelne

Strach zo zubára je u niektorých ľudí zakorenení tak hlboko, že do ambulancie vstúpia až keď ich začnú trápiť neznesiteľné bolesti. Moderná stomatologická ambulancia vás ale určite nemusí desiť, pretože ošetrenia už nie sú tak bolestivé ako kedysi.

Lepšia prevencia ako vŕtačka

Zvuk vŕtačky môže vyvolávať zimomriavky a strach, preto je lepšie venovať sa prevencií. Pravidelné preventívne prehliadky odhalia kaz už v počiatkoch. Malé kazy sú na ošetrenie menej náročné ako tie hlboké, ktoré sú už hlboké a spôsobujú bolesť. Samozrejme sa to odráža aj na cene a hlboký kaz vás bude stáť okrem bolesti aj viac peňazí. Častým problémom sú aj zápaly v zube, ktoré sú buď akútne - bolestivé, alebo chronické. Stáva sa aj to, že zub už môže byť odumretý. Kým voľakedy sa zápal pri koreni zuba odhaľoval RTG, dnes sa dá vitalita zubov orientačne overiť priamo v ambulancií za niekoľko sekúnd. Postačí na to chladivý sprej Cognoscin, ktorý vám ušetrí čas aj peniaze. Za určitých okolností ale môže byť samozrejme potrebné aj RTG vyšetrenie.

Ústna hygiena

Zubár vám po vyšetrení môže odporučiť aj dentálnu hygienu, ktorá sa taktiež vykonáva v ambulancií. Absolvovať by sa mala zhruba každého pol roka a je to skvelá prevencia vzniku zubného kazu aj zápalov ústnej dutiny. Dentálny hygienik vás totiž zbaví plaku na zuboch, ktorý môže prispieť ku vzniku zubného kazu, ale aj zápachu z úst, ktorý spôsobujú baktérie. Nezabúda sa ani na čistenie jazyka, ktoré sa dá vykonať čističom jazyka TS1. Vďaka tejto pomôcke je čistenie príjemné a osviežujúce. Okrem toho vás hygienik aj poučí o tom, ako sa právne starať o chrup doma. Vysvetlí vám správnu techniku čistenia zubov, i to akú kefku a iné pomôcky sú pre vás najvhodnejšie.