Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Starostlivosť o psie labky

Labky sú pre psov mimoriadne citlivá záležitosť, pretože zranenie alebo poškodenie môže byť nie len bolestivé, ale aj obmedzujúce. Venujte preto pozornosť svojmu domácemu maznáčikovi a postarajte sa o jeho labky v lete, no najmä v zime.

Prečo ošetrovať labky?

Jednoducho preto, že ich nič nechráni a sú v priamom kontakte so zemou, kamienkami, horúcim asfaltom alebo snehom. Okrem toho, že sa môže do labky niečo zapichnúť, môžu sa časom odrať a to nie je nič príjemné. Určite je lepšie pravidelne sa o labky starať, ako neskôr liečiť problémy, ktorým sa dalo predísť. Extra dôležitá je starostlivosť v zime, pretože mráz, sneh a posypová soľ môžu spôsobiť popraskanie labiek a nepríjemnú bolesť.

Ako ošetriť psie labky

Starostlivosť o labky to nie je len ošetrovanie brušiek. Kontrolovať treba aj stav pazúrikov a miesta medzi prstami. Pazúrik sa môžu rozštiepiť, zlomiť a spôsobiť tak bolesť. Cez ranku môžu vniknúť aj baktérie a zápal na seba nedá dlho čakať. Rozštiepené pazúry treba zastrihnúť, zlomené alebo poškodené by mal ošetriť veterinár. Medzi prsty sa počas prechádzky môže zapichnúť sklo alebo ostrá tráva. Okrem toho, že predmet môže ostať zapichnutý v rane hrozí aj infekcia. Po prechádzke by ste preto mali tieto miesta kontrolovať. Nie každému psovi to musí byť príjemné, ale treba byť trpezlivý a najlepšie je s tým začať už pri šteniatkach. Časom si psík zvykne, nebude sa tomu brániť a bude to ľahšie pre vás aj preňho. Najcitlivejšie ale naozaj sú brušká labiek, ktoré trpia hlavne v zime. Ak ich chcete ochrániť používajte vonku topánky pre psov, alebo plastický vodeodolný obväz Akutol Vet sprej. Keď ho nastriekate na labky a necháte uschnúť, ochráni 3-4 dni labky vášho psa pred vonkajšími vplyvmi a nečistotami, ktoré môžu spôsobiť zranenie alebo popraskanie labiek.