Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Antiparazitiká pre psov sú dnes už neodmysliteľnou súčasťou ich života

Antiparazitiká sú dnes dostupné v najrôznejších formách. Obľúbenou a častou používaniu formou je tzv. spot on, teda tekutina, ktorá sa aplikuje priamo na kožu. Obvykle likvidujú vonkajšie aj vnútorné parazity. Voči vonkajším parazitom ako sú blchy, kliešte alebo vši veľmi dobre fungujú aj spreje alebo elektronické repelenty.

Dlhodobý účinok proti parazitom

Blchy, vši, kliešte, všenky a ich vývojové štádiá vedia znepríjemniť život nie len psom, ale aj ich majiteľom. Aj keď sa parazit neprenesie na človeka, prenáša sa medzi zvieratami a ak máte viacero psíkov alebo iných domácich miláčikov môže ísť o menšiu katastrofu. Okrem hygieny zvierat a ich pelechov je dôležitá aj pravidelná kontrola srsti.

Hneď pri prvom náznaku prítomnosti parazitov je potrebné siahnuť po špeciálnom šampóne Arpalit NEO s bambusovým extraktom, ktorý ich spoľahlivo zahubí. Ďalším účinným prostriedkom je Arpalit NEO sprej alebo Arpalit Neo mechanický rozprašovač. Produkty sú ideálne aj na psie pelechy, búdy pretože likviduje všetky vonkajšie parazity aj ich vývojovú štádiá a poskytuje dlhodobý účinok.  Antiparazitiká pre psov sú bezpečné pre zvieratá aj ľudí, nedráždia pokožku psíka a sú skutočne účinné.

Elektronický repelent ako prevencia
 
Najmä na jar a v lete je dôležitá prevencia, pretože v prírode sa objavujú kliešte, ktoré môžu spôsobiť nemalé zdravotné problémy. Kliešť môže prenášať boreliózu, anaplazmózu či mykoplazmózu a pod. Mykoplazmóza sa prejavuje horúčkami, nechuťou do jedla, apatiou, anaplazmóza postihuje kĺby a borelióza horúčkou, opuchom kĺbov aj ťažkosťami s obličkami.

Antiparazitiká pre psov v podobe elektronického repelentu dokážu zabrániť tomu, aby sa parazity k vášmu miláčikovi čo i len priblížili. Arpalit Dog Elektronický repelent  je prívesok s mikročipom, ktorý vydáva ultrazvukové impulzy odpudzujúce parazity do vzdialenosti 3 m. Repelent účinkuje po dobu 10 mesiacov.