Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Suché teplo

Suché teplo
Teplo dokáže zázraky  a dokazuje to aj thermoterapia, ktorá pomáha pri akútnych aj chronických bolestiach. Suché teplo vám dokáže uľaviť pri bolestiach chrbtice, krížov, svalov, kĺbov ale aj pri zápaloch. V mnohých prípadoch je táto metóda prospešnejšia, ako vlhká terapia alebo horúci kúpeľ.

Bolesti chrbta a teplo
Bolesť chrbta, krížov a krčnej chrbtice sú dnes bohužiaľ celkom bežné problémy. Mnoho ľudí si myslí, že horúci kúpeľ alebo wellnes s termálnou vodou sú tým pravým riešením.

Na niekoľko hodín sa vám uľaviť naozaj môže, pretože teplá voda svaly uvoľní, ale nanešťastie sa bolesť vráti a zápal sa môže aj šíriť ďalej. Horúci kúpeľ vám môže pomôcť pri bolestiach svalov a svalovici, ale pri chronických bolestiach chrbta vás určite nezachráni.

Pri dlhodobých alebo opakovaných bolestiach je určite potrebné vyhľadať lekára, pretože príčinou môže byť aj genetická dispozícia alebo poškodenie platničiek a pod. Pokiaľ vás bolesť obmedzuje v pohybe a trvá dlhšie ako pár dní mali by ste odborníka navštíviť čo najskôr. Je totiž pravdepodobné, že vás neminú rehabilitácie alebo dokonca operačný zákrok.

Suché teplo
Keď vás bolí krčná chrbtica alebo kríže pomôže vám suché teplo. Prikladať na postihnuté miesta môžete termofor, suchý zohriaty uterák alebo špeciálne obklady naplnené pšenicou Heatpack. Keď vás prepadne akútna bolesť chrbta, vaňa plná horúcej vody nie je najlepší nápad. Radšej si zájdite do suchej infrasauny, ktorá vám prospeje.

Okamžitú úľavu bez toho, aby ste museli niekam chodiť vám poskytne už spomínaný Heatpack bedrový pás alebo krčný golier. Obklady sú určené na oblasť bedier a krčnú chrbticu, ale samozrejme ich môžete priložiť na akúkoľvek časť tela. Obklad stačí zohriať 90 sekúnd v mikrovlnke a priložiť na bolestivé miesto. Vo vnútri je špeciálna pšenica a levanduľa, takže má aj relaxačné účinky a obklad je vhodný aj pri chrípke a prechladnutí

Suchý chlad

Studený obklad už použil hádam každý z nás napríklad pri úraze, opuchu alebo horúčke. Niekedy je chlad tým najlepším pomocníkom a niekedy môže aj uškodiť. Viete, kedy je dobré použiť suchý chlad? V prípade akútnych zápalov, športových úrazov ako sú vytknutý členok, pomliaždeniny alebo narazená končatina by ste mali rozhodne zvoliť studený obklad.

Chladenie pomáha aj keď vás uštipne hmyz. Obklad by ale na postihnutom mieste nemal byť priložený príliš dlho, lebo všetkého veľa škodí, maximum je 20 minút a potom si treba dať aspoň na niekoľko minút pauzu. Obklady Heatpack na bedrá a krčnú chrbticu sú určené na studenú aj teplú terapiu. Ak potrebujete suchý chlad, stačí Heatpack vložiť na cca 2 hodiny do mrazničky a následne ho priložiť na zranené miesto. Pre terapiu teplom stačí zohriať obklad v mikrovlnke. Heatpack krčný golier a bedrový pás môžete priložiť na akékoľvek miesto nie len na kríže na krk.