Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Udržte svojho psa v kondícií čo najdlhšie

Každý z nás chce, aby bol jeho pes zdravý, plný sily a aby s nami mohol tráviť príjemné chvíle čo najdlhšie. Málokto ale dokáže odolať prosebnému pohľadu svojho miláčika pri obede alebo večeri, a nie každý má čas a chuť pravidelne ho venčiť.

Každý má svoje jedlo

Psíka by ste nemali kŕmiť svojim jedlom z dvoch hlavných dôvodov - po prvé ho tak naučíte prosíkať jedlo z vášho taniera a po druhé to neprospieva jeho zdraviu ani kondícií. Ľudské jedlo je vylepšené dochucovadlami, soľou, koreninami a inými doplnkami, čo predstavuje záťaž pre obličky aj žalúdok zvieraťa. Preto by ste psa mali kŕmiť iba granulami a konzervami, ktoré sú pre neho určené a pokrývajú jeho potreby. Ak chcete psa odmeniť, kúpte mu maškrty určené pre psov. Nevhodná strava spôsobuje okrem iného aj nadváhu s čím súvisia problémy s pohybom, ochorenia srdca a dýchacie ťažkosti.

Doprajte sebe aj psíkovy pohyb

Ak chcete svojmu chlpáčovi pomôcť, vhodné sú doplnky výživy, ktoré podporujú pohybový aparát. Kĺbová výživa Avacare Dog podporuje nie len kĺby, ale aj svaly a regeneráciu chrupaviek. To pomáha psom, ktoré majú nadváhu. Vhodný je ale aj ako prevencia pre psov, ktorý problémy nemajú alebo pre staršie psíky. Aby pes bol čo najdlhšie v dobrej kondícií, potrebuje sa hýbať a to s bolesťou kĺbov jednoducho nejde. Pohyb potrebuje každý pes, niektoré plemená sú aktívne viac, iné menej. Pravidelné vychádzky však potrebujú nie len zvieratá, ale aj ľudia. Ak ste kúpili psa, ktorý srší energiou a pohyb potrebuje k životu rovnako ako kyslík, bude to skvelý parťák na beh alebo bicyklovanie. Husky, labrador, nemecký ovčiak, doberman a iné znesú aj väčšiu záťaž a dokonca si ju užívajú. Preto by ste im mali vyjsť plne v ústrety. Aktívny životný štýl pomôže psíkovi, ale aj vám, aby ste sa udržali v čo najlepšej forme.