Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

SUCHO V ÚSTACH?

Cítite sucho v ústach a neustály smäd?
Poctivo dodržiavate pitný režim, a napriek tomu nepociťujete úľavu? Potom pravdepodobne trpíte pocitom sucha v ústach ( odborne: xerostómiou ).

U 1 zo 4 dospelých sa prejavuje nedostatok slín.
Sucho v ústach je jedným zo sprievodných znakov cukrovky. Prejavuje sa neustálym pocitom smädu, ťažkosťami pri prehĺtaní, zápachom z úst a tiež zvýšenou kazivosťou zubov.

Život s cukrovkou
Sucho v ústach je spôsobené zníženou tvorbou slín, čo je u diabetikov úplne bežné. Pocit suchých úst nie je iba o nepríjemnom pocite pacienta. Xerostómia - znížená tvorba slín sú príčinou toho, že sa u diabetikov častejšie vyskytujú zubné kazy a ich ošetrenie zaťaží aj finančný rozpočet. V týchto prípadoch nemusí postačovať bežná ústna hygiena ako u zdravého človeka. Staršie osoby majú neraz problémy s vypadávajúcou protézou, čo je nepríjemné pri kontakte s inými ľuďmi rovnako ako zápach z úst. Ak sa niekto za tieto problémy hanbí, môže prísť aj k sociálnej izolácií.

Nemenej závažným problémom je ustavičný pocit smädu aj počas noci, častejšie pitie a teda aj častejšie močenie, popraskané pery, časté infekcie v ústach, znížená schopnosť rozoznávať a vnímať chute, lepkavé sliny a problémy pri prehĺtaní jedla a rozprávaní. Cukrovka sa zatiaľ úplne vyliečiť nedá a teda sa u diabetikov nedá vyliečiť ani sucho v ústach, ale dajú sa potlačiť príznaky a zmierniť následky zníženej tvorby slín.

Špeciálna starostlivosť o ústnu dutinu
Existujú ale riešenia, ktoré môžu diabetikom život aspoň o niečo uľahčiť. Dôležitú úlohu zohráva  výber zubnej pasty i ústnej vody. Ak sa vyberie nevhodná, dochádza ešte k väčšiemu vysušeniu ústnej dutiny.

Existuje riešenie!
Jemná ústna voda a zubná pasta bioXtra sú stvorené pre citlivé ústa, podporujú tvorbu slín a pomáhajú predchádzať tvorbe zubného kazu. Ak niekto trpí intenzívnejším problémom suchosti v ústach existuje ústny gél bioXtra alebo gélový ústny sprej bioXtra, ktorý prinesie  okamžitú, dlho dobejšiu úľavu od príznakov a taktiež zmierni riziko vzniku zubného kazu aj zapáchajúceho dychu.