Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Účinný antiperspirant pre citlivú pokožku

Každý z nás sa potí. Na ochranu pred potením preto používame bežné antiperspiranty. Tie však nie sú vhodné pre citlivú pokožku. Tá vyžaduje produkty so špeciálnym zložením.

Potenie

Potenie je prirodzená ochrana ľudského tela pred prehriatím. Vďaka svojej termoregulačnej funkcii ochladzuje organizmus. Pot sa vytvára v potných žľazách. Na ľudskom tele sa ich nachádza 2 až 4 miliónov. Pot obsahuje najmä vodu. Tá tvorí až 99 % jeho zloženia. Zvyšok potu tvoria vitamíny, kyselina mliečna, močovina, aminokyseliny a niektoré minerály. Sú to najmä draslík, sodík a vápnik. Priemerná denná produkcia potu je 0,5 až 1,5 litra za deň. Pri vysokej teplote, strese, pohybe či inej záťaži to sa môže byť až 10 litrov.

Keď pot sprevádza zápach

Potne žľazy, ktoré produkujú pot s charakteristickým zápachom, sa aktivujú v puberte. Vyskytujú sa v podpazuší, okolo prsných bradaviek, pupka a konečníka. Zápach potu spôsobujú baktérie, ktoré sa nachádzajú na pokožke a chĺpkov. Tieto baktérie rozkladajú jednotlivé zložky potu. A práve v tomto procese vzniká zápach.

Pomoc proti zápachu

Proti zápachu potu sa dá bojovať zvýšenou hygienou či používaním bežných antiperspirantov a dezodorantov. Môžete ho zmierniť aj obmedzením konzumácie niektorých jedál. A to najmä cesnaku, cibule a pikantných korenín. Zápach potu zvyšuje tiež alkohol a fajčenie. Naopak, čerstvé ovocie a zelenina zápach zmierňujú.

Účinný antiperspirant bez hliníka a alkoholu

Pre ľudí s citlivou pokožkou nie sú bežné antiperspiranty a dezodoranty vhodné. Môžu totiž podráždiť kožu. Nepríjemnému sčervenaniu, páleniu či svrbeniu predídete, ak budete používať účinný antiperspirant bez hliníka a alkoholu. Reguluje produkciu potu a poskytuje komplexnú ochranou proti poteniu a zápachu aj bez použitia zložiek, ktoré dráždia citlivú pokožku. Aplikuje sa každý deň po dobu jedného mesiaca. Po nastúpení účinku sa používa každý druhý deň. Pre jemné zloženie je vhodný nielen do podpazušia. Môžete ho nanášať aj na tvár a slabiny. Pri jeho používaní oceníte aj to, že nezanecháva škvrny na oblečení.