Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Zastavenie krvácania

Pri väčších aj menších zraneniach je dôležité zastavenie krvácania, pretože príliš veľká strata krvi môže mať nepríjemné a niekedy až fatálne následky. Nehody v domácnosti, v práci alebo autonehody môžu byť príčinou silno krvácajúcich rán, ktoré možno na prvý pohľad nevyzerajú až tak nebezpečne. Viete ako rýchlo a účinne zastaviť krvácanie?

Ako zastaviť krvácanie

Krvácanie je potrené zastaviť čo najskôr hlavne, ak ide o vážne poranenia. V prvom rade sa na ranu zatlačí rukou, pričom na ňu môžete priložiť gáza alebo iná čistá či sterilná látka. Takýmto spôsobom je potrebné zastaviť krvácanie, resp. ho výrazne zmierniť, a až potom použiť elastický alebo tlakový obväz.

Ak rana silno krváca, obväz to úplne nezastaví, v prípade, že je poranená končatina, mali by ste ju zdvihnúť, aby bola vyššie ako srdce. Najúčinnejší spôsob ako zastaviť krvácanie je tlačiť na ranu. Pokiaľ je pri postihnutom viac osôb, jedna by mala na ranu neustále tlačiť. Zranenú osobu by ste mali držať v teple, teda prikryť dekou a upokojovať, aby sa predišlo šoku.

Pri slabom krvácaní nie je prvá pomoc až tak dramatická. Zastavenie krvácania pri ľahkých poraneniach prebieha tak, že sa na postihnuté miesto pustí studená voda, na pár minút na ranu pritlačíte a nakoniec ju obviažete alebo prelepíte náplasťou.

Slabé krvácanie zastavíte rýchlo

Zastavenie krvácania bude hračka vďaka Akutol Stop sprej zastavovač krvácania s bylinnými zložkami, ktoré postihnuté miesto upokoja. Akutol Stop obsahuje rakytník, nechtík aj harmanček a okrem toho, že zastaví slabé krvácanie, ranu aj dezinfikuje a urýchľuje hojenie.

Sprej sa nanesie priamo na ranu, ktorá sa následne uzatvorí čím sa zabráni vniknutiu nečistôt do rany. Akutol Stop vytvorí práškovú vrstvu, ktorá pohltí tekutiny a premení sa na hydrogél. Tento šikovný pomocník by nemal chýbať vo vašej lekárničke.