Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Ako bojovať proti kliešťom

Pre psov a mačky je kliešť rovnako nebezpečný ako pre človeka. Na zvieratá môže preniesť bakteriálne ochorenia ako mykoplazmóza, anaplazmóza, ehrlichióza, borelióza alebo parazitárne ochorenie babeziózu.

Aby sa zviera nakazilo jedným alebo viacerými ochoreniami musí byť kliešť prisatý aspoň 1 deň. Dôležité je teda odhaliť ho čím skôr a kontrolovať zviera po každej prechádzke. Najlepšie ale je, ak sa k nemu kliešť ani nepriblíži a na to slúži obojok proti kliešťom.

Obojok proti kliešťom, bio repelent či elektorepelenty odpudzujú kliešte a prípadne aj ďalšie vonkajšie parazity ako sú vši, blchy a pod. Výhodou je, že účinkujú niekoľko mesiacov a tak sa môžete spoľahnúť, že počas celej sezóny sa kliešte vášmu psovi alebo mačke vyhnú. Arpalit Dog a Arpalit Cat sú prívesky na obojok, ktoré vydavajú ultrazvukovú frekvenciu odpudzujúcu kliešte a iné parazity. Elektrorepelent účinkuje cca 10 mesiacov.

Obojky pre psov

Obojky pre psov nie sú len štýlovou záležitosťou, ale pri vychádzkach a výletoch niekedy aj nevyhnutnosťou. Rovnako nevyhnuté by mali byť aj špeciálne obojky odpudzujúce kliešte, blchy, vši a pod. Obvykle ide o tenké gumené obojky, ktoré sa nosia spolu s tými klasickými. Obojky pre psov ale nie sú jediná možnosť ako ho dlhodobo ochrániť pred vonkajšími parazitmi.

Ďalšou alternatívou je spot on, teda kvapky, ktoré sa aplikujú na pokožku. Nevýhodou je, že ich účinok trvá len asi 3 mesiace. Účinok obojkov je asi 6-8 mesiacov. Je tu ale aj iná možnosť a to elektrorepelent Arpalit Dog. Ide o prívesok s mikročipom, ktorý sa pripína na obojok pre psa. Mikročip vydáva ultrzvukové impulzy s frekvenciou 40kHz, ktorú nepočujú ľudia ani zvieratá. Vadí iba parazitom, ktoré odpudzuje do vzdialenosti 3 m. Keďže sa kliešte k vášmu psíkovi nepriblížia, nemôžu ho ani nakaziť boreliózou alebo iným ochorením.