Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Ako mať potenie rúk pod kontrolou

Potenie rúk ako také môže mať mnoho faktorov. Či je to už spôsobené teplom, stresovou situáciou, alebo fyzickou aktivitou. V takýchto momentoch ide o bežný fyziologický stav. Každý človek je individuálny a preto sa nedá unifikovať presná definícia pri akej činnosti sa potia ruky viac, alebo menej. Je pravdepodobné, že sa v živote stretneme so situáciou, kedy budeme mať pocit, že sa potíme viac ako zvyčajne.

Asi každý zažil nervozitu pred dôležitým stretnutím, nástupom do novej práce alebo pred skúškami. V takýchto situáciách je normálne, že sa dlane potia viac ako je bežné. Pokiaľ ale niekomu podávate spotenú ruku je to viac ako nepríjemné, hlavne pre tú druhú stranu. S teplom ani so stresom toho veľa nenarobíme a tak neostáva nič iné len eliminovať potenie a byť na podobné situácie pripravený.

Bežným procesom je častejšie umývanie rúk, prípadne ochladiť studenou vodou, prípadne mať pri sebe vreckovku na utretie spotených rúk.  Lepším riešením je ale použiť účinný a pritom k pokožke šetrný antiperspirant. Perpsi-Guard Maximum 5 je neparfumovaný antiperspirant v spreji, ktorý je vhodný na dlane, ale pochopiteľne aj do podpazušia či na chodidlá. Stačí ak ho nanesiete len 1-2 krát týždenne na postihnuté miesta a na nadmerné potenie rúk môžete zabudnúť.