Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Ako odstrániť antiperspirant z oblečenia?

Používanie antiperspirantu alebo aspoň dezodorantu je pre väčšinu z nás úplnou samozrejmosťou. Zbavíme sa potenia a zápachu, ale často sa stane, že antiperspirant zanechá stopy na oblečení.

Obzvlášť viditeľné sú na čiernom a tmavom oblečení, žlté škvrny sa objavujú na bielom a niekedy sa ich nedá baviť len tak ľahko. Poradíme vám ako odstrániť škvrny a ako im predísť.

Antiperspirant môže byť šetrný aj k oblečeniu.

Ak chcete chrániť svoje oblečenie pre škvrnami od potu a antiperspirantu vyberte si taký, ktorý vás bude účinne chrániť a zároveň nezanechá stopy na oblečení. Fľaky vznikajú kvôli obsahu hliníkových solí, ktoré zabraňujú poteniu. Keď sa ale zmiešajú s mastnotou na pokožke a pracím prípravkom môžu na oblečené zostať nepekné škvrny. Preto hľadajte v drogériách a lekárňach antiperspiranty, ktoré na oblečení nezanechajú žiadne stopy. Perspi Guard Maximum 5 je číry a extra účinný, vhodný aj pri nadmernom potení. Okrem toho nezanechá na oblečení biele stopy a teda ani fľaky.

Keď už je škvrna na svete

Čím skôr zasiahnete, tým menšie budú následky. Keď sa vám stane, že si oblečením zotriete antiperspirant mali by ste škvrnu zotrieť hneď pomocou jemnej tkaniny.  Najlepšie je obliekať sa až potom, ako antiperspirant v podpazuší zaschne.

Zaschnuté a staršie fľaky je možné odstrániť odstraňovačom škvŕn z drogérie, alebo skúste domáce recepty. K osvedčeným pomocníkom patrí citrónová šťava. Do 1 litra vody vyžmýkajte 1 citrón a roztok nechajte pôsobiť na oblečenie niekoľko hodín. Po vypratí by mali škvrny zmiznúť.

Rovnako účinný je aj biely ocot, ktorý sa naleje priamo na škvrnu a nechá sa pôsobiť cca 8 hodín. Oblečenie potom vyperiete ako ste zvyknutý. Pokiaľ ide o obľúbený kus oblečenia a bojíte sa, že by ste ho poškodili odneste ho do čistiarne. Tam už si s fľakmi poradia, ale sú aj také ktoré sa už neodstránia. Preto zvážte a nájdite si taký produkt ktorý bude spĺňať všetky vaše očakávania.