Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Ako sa zbaviť ľahko a rýchlo nadmerného potenia?

Zrejme sa už každý z nás dostal do situácie v ktorej nás zalieval nie len studený pot. Duševné vypätie, fyzický náročná práca alebo letné horúčavy spôsobujú, že sa potíme viac ako by sme chceli. Spotené fľaky na oblečení a typický zápach nikomu na pohode a sebavedomí nepridá a preto treba vedieť, ako s potením bojovať.

Potiť sa musíme

Či sa nám to páči alebo nie, potenie je nevyhnutnosť. Keď je telo prehriate musí sa s tým nejako vyrovnať a začne sa potiť, aby sa „schladilo“.

K takémuto prehrievaniu prichádza pri športe, fyzickej práci, ale aj pri strese a samozrejme počas horúčav. Ak by sme sa nepotili náš organizmus by sa prehrial a nakoniec skolaboval. Koniec koncov horúce letné dni sú pre tele veľkou skúškou a kolaps nie je v tomto období ničím výnimočným.

Perspi-Guard Duo Pack

Základom je antiperspirant

Niektoré miesta na tele sa ale potia viac ako iné a týka sa to hlavne oblasti podpazušia, dlaní, chodidiel, čela. Obmedziť potenie sa dá antiperspirantom, pokiaľ chcete iba prekryť charakteristický pach potu postačí deodorant. Najčastejšie asi bojujeme s potením v podpazuší.

Okrem klasických antiperspirantov môžete použiť aj extra silné antiperspiranty, ktoré sú bez vône a po aplikácií vydrží ich účinok aj niekoľko dní.  Tieto prípravky je možné použiť aj na dlane, chodidlá alebo slabiny a vyhnúť sa tak nepríjemným situáciám. Pri nadmernom potení je samozrejme dôležitá aj osobná hygiena pričom môžete použiť aj sprchovacie krémy, ktoré zmierňujú potenie na celom tele.

Perspi Guard Maximum 5

Možnosti liečby nadmerného potenia

Aj v prípade liečby nadmerného potenia exitujú rôzne domáce recepty a „babské rady“. V tomto smere sa najviac osvedčila šalvia, ktorá sa dá využívať viacerými spôsobmi, ale nemá taký efekt ako špeciálne antiperspiranty.

Niektorí ľudia sa uchyľujú k aplikácií botoxových injekcií u dermatológa.  V tomto prípade sa výsledok dostaví v priebehu niekoľkých dní a vydrží cca 6 mesiacov, potom sa musí ošetrenie zopakovať.

Ďalšou možnosťou je elektroliečba, lieky alebo zákrok chirurga. Pri problémoch s nadmerným potením je lepšie vyhľadať lekára, ktorý vám odporučí vhodnú liečbu a zároveň aj vylúči prípadné vážnejšie ochorenie súvisiace s potením.

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek ostup pri eliminovaní nadmerného potenia, zvážte všetky plusi a mínusi z každej možnosti.