Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Akutol Hydrogel sprej 75 ml na ošetrenie povrchových rán

Neohodnotené
Značka: Akutol

Hydrokoloidný gél bez obsahu parabénov Akutol Hydrogél hojí popáleniny, preležaniny, bercové vredy a rezné rany.

Dostupnosť Skladom (2 ks)
Kód: 8594013702430_00
€14,90
Akutol Hydrogel sprej 75 ml na ošetrenie povrchových rán
Neohodnotené
Značka: Akutol
Darček zdarma
Darček zdarma
ku každej objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 39 €
Expresné dodanie
Expresné dodanie
a všetok tovar skladom
Garantujeme kvalitu
Garancia kvality
a pôvod našich produktov

Akutol Hydrogel sprej hojí popáleniny, preležaniny, bercové vredy a rezné rany. Ide o hydrokoloidný gél bez obsahu parabénov, indikovaný na ošetrenie lokálnych suchých alebo vlhkých rán. Nepriamo podporuje liečenie rán, a to prostredníctvom regulácie mikroprostredia rany. Zabraňuje vstupu nečistôt do rany a skracuje dobu hojenia. Je vhodný aj na chronické a chirurgické poranenia. Produkt je klinicky testovaný.

Ako používať Akutol Hydrogel

Akutol Hydrogel môžete jednoducho nasprejovať na vzniknutú ranu. Gél sa na rane necháva pôsobiť až po dobu niekoľkých dní. Tento prípravok je vhodný na ošetrenie zatvorených rán, ale aj otvorených rán a popálenín. Presný postup ošetrenia sa líši v závislosti od druhu poranenia.

Zatvorené rany

Očistite a dezinfikujte miesto, ktoré idete ošetriť. Hydrogel naneste sprejom na ranu, rany sa pritom nedotýkajte. Ak je to nutné, použite náplasť alebo obväz.

Otvorené rany

Ranu opatrne vysušte, dezinfikujte ju a očistite. Akutol Hydrogel sprej naneste v hrubšej vrstve (0,5 – 0,75 cm). Použite obväz, alebo náplasť podľa potreby a formy rany. Obväz ponechajte na mieste po dobu jedného až troch dní, pokiaľ gél nezmizne. Použitie Hydrogelu obmedzte, pokiaľ sa na rane vytvorí chrasta.

Popáleniny

Akutol Hydrogel sprej nie je prvou pomocou v prípade popálenín. Ranu je potrebné najskôr ochladiť približne po dobu 20 minút, až potom pristúpiť k ďalším krokom. Treba dôsledne vyhodnotiť rozsah a závažnosť poškodenia, až potom použiť Hydrogel.

V prípade silno infikovaných, mimoriadne hlbokých alebo ťažko sa hojacich rán sa pred použitím prípravku Akutol Hydrogel poraďte s lekárom.

Vlastnosti a zloženie

Akutol Hydrogel sprej obsahuje kyslý karbomér stabilizovaný karnozínom, čo je zásaditý peptid prirodzene sa vyskytujúci v pokožke. Aplikácia tohto karboméru na suché rany, ako sú napríklad odreniny a chirurgické rany, má okluzívny účinok: bráni odparovaniu vlhkosti a znižuje stratu tekutín cez epidermis. Karnozín pôsobí ako tlmivý roztok na kyslé polyméry a má tiež antioxidačné účinky. Karbomér absorbuje prebytočnú tekutinu z vlhkých, exsudatívnych rán. Akutol Hydrogel sprej má chladivé účinky, vytvára mäkkú kontaktnú plochu s náplasťou alebo obväzom a je nelepivý.

Obsahuje: kyslý koloidný karbomér karnozín, voda, benzoát sodný, sorban draselný.

Balenie

Balenie obsahuje 75 ml Akutol Hydrogelu v spreji.

 

INDIKÁCIE:

  • Bez parabénov
  • Urýchľuje hojenie rán
  • Hydrogélový prípravok na hojenie chirurgických rán
  • Na dekubity
  • Na bercové vredy

ZARADENIE PRODUKTU: Zdravotnícka pomôcka

UPOZORNENIA:

Zabráňte kontaktu s očami. Len na vonkajšie použitie. Výrobok nepoužívajte, ak trpíte precitlivenosťou na niektorú zo zložiek. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Akutol sme na slovenský trh priniesli od českej rodinnej firmy Aveflor. Ide o výrobnú a predajnú spoločnosť, ktorá na trhu pôsobí už viac ako 20 rokov.