Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

AKUTOL® sprej na popáleniny 50 ml

Neohodnotené
Značka: Akutol

Hydrogél s obsahom kyseliny hyalurónovej Akutol sprej na popáleniny je určený na ošetrenie drobných povrchových popálenín pokožky.

Dostupnosť Skladom (>5 ks)
Kód: 8594013703581_00
€8,90
AKUTOL® sprej na popáleniny 50 ml
Neohodnotené
Značka: Akutol
AKUTOL® sprej na popáleniny 50 ml
Novinka
Darček zdarma
Darček zdarma
ku každej objednávke
Doprava zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 39 €
Expresné dodanie
Expresné dodanie
a všetok tovar skladom
Garantujeme kvalitu
Garancia kvality
a pôvod našich produktov

Akutol sprej na popáleniny je hydrogél s obsahom kyseliny hyalurónovej a pomocných rastlinných zložiek určený na ošetrenie drobných domácich povrchových popálenín I. a II. a stupňa a pokožky po nadmernom ožiarení slnkom.  Akutol sprej na popáleniny vytvára na poranení ochranný elastický film, ktorý urýchluje proces obnovy.

Ako používať Akutol Sprej na popáleniny

Akutol sprej na popáleniny  môžete jednoducho nasprejovať na popálené miesto. Tento prípravok je vhodný na ošetrenie drobných popálenín a na ošetrenie pokožky po nadmernom ožiarení slnkom.  Na celú plochu poraneného miesta nastriekame tak,  aby z poraneného miesta nestekal. Aplikáciu sprejom opakujeme najmenej 2x denne, aby bolo popálené miesto stále kryté ochranným filmom a bol zachovaný princíp vlhkého hojenia do zahojenia rany ( zvyčajne niekoľko dní). Pri nadmernom slnení do zhnednutia a vymiznutia pocitu pálenia pokožky. Autol sprej na popáleniny vytvára na popálenom mieste elastický film, ktorý bráni vysychaniu, umožňuje dýchanie rany a je nepriepustný pre vlhkosť a mikroorganizmy z vonkajšieho okolia. Vysoký obsah vody, hyaluronan sodný a pomocné látky  ochladzujú a upokojujú popálené miesto a udržujú optimálne vlhké prostredie, ktoré napomáha rýchlej obnove. Vrstva spreju sa stále obnovuje až do úplného zahojenia. V prípade vzniku pľuzgierov po slnení, alebo vzniku zápalu popáleného miesta a v prípade pochybností, alebo ak sa po prvotnom ošetrení pľuzgiere ďalej zväčšujú, vždy odporúčame vyhľadať lekára.

Drobné popáleniny

Popálené miesto chladíme pod tečúcou vodou teploty 8-12°C do vymiznutia pálčivej bolesti, odporúča sa po dobu až 15minút. Pokiaľ nie je k dispozícii voda, len vo výnimočných prípadoch využite k ochladeniu popáleného miesta opakovanú aplikáciu Akutol spreju na popáleniny.  Následne na plochu poraneného miesta nasprejujeme tak, aby nestekal.  

Nadmerné ožiarenie slnkom

Pri popáleninách po nadmernom slnení nastriekame popálené miesto a necháme odpočívať. Opakujeme až kým pokožka nezhnedne. 

 

Vlastnosti 

Akutol sprej na popáleniny je hydrogél s obsahom kyseliny hyalurónovej a pomocných rastlinných zložiek určený na ošetrenie drobných domácich popálenín I. a II.a stupňa a pokožky po nadmernom ožiarení slnkom. 

 

Balenie obsahuje 50ml Akutol spreju na popáleniny.

INDIKÁCIE:

  • Na drobné domáce povrchové popáleniny
  • Ošetruje
  • Hydratuje

ZARADENIE PRODUKTU: Zdravotnícka pomôcka

ZLOŽENIE:

voda, hyaluronát sodný, popylénglykol, extrakt z kvetov nechtíka lekárskeho, karbomér, šťava z listov aloe barbadensis, fenoxyetanol, etylhexylglycerín, hydroxid sodný

AKTÍVNE ZLOŽKY

Akutol sprej na popáleniny obsahuje kyslý karbomér stabilizovaný karnozínom, čo je zásaditý peptid prirodzene sa vyskytujúci v pokožke. Aplikácia tohto karboméru na suché rany, ako sú napríklad odreniny a chirurgické rany, má okluzívny účinok: bráni odparovaniu vlhkosti a znižuje stratu tekutín cez epidermis. Karnozín pôsobí ako tlmivý roztok na kyslé polyméry a má tiež antioxidačné účinky. Karbomér absorbuje prebytočnú tekutinu z vlhkých, exsudatívnych rán. 

Akutol sme na slovenský trh priniesli od českej rodinnej firmy Aveflor. Ide o výrobnú a predajnú spoločnosť, ktorá na trhu pôsobí už viac ako 20 rokov.