Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Citlivú pokožku a alergie majú aj zvieratá

Problémy s citlivou kožou alebo rôzne alergie vedia potrápiť nie len ľudí ale aj zvieratá. Pomôcť sa im samozrejme dá, ale treba si všimnúť príznaky a začať konať čím skôr.

Ako spoznáte, že má zviera problém

Kožné problémy často sprevádza svrbenie a tak sa mačka alebo pes častejšie škriabu. Ak máte pocit, že sa váš miláčik škriabe častejšie ako obvykle môže to značiť problém s podráždenou pokožkou. Príčinou ale môžu byť aj parazity ako blchy, vši alebo jednoducho pĺznuca srsť. Môže sa ale stať, že si niektoré miesto alebo miesta vylíže ale vyškriabe až na kožu. V takom prípade je určite potrebné vyhľadať veterinára. Takéto správanie môže byť následkom kožnej infekcie, alergie alebo svrabu. Kožné problémy by sa nemali brať na ľahkú váhu, pretože liečba je pomerne zdĺhavá a náročná. Pokiaľ máte podozrenie, že niečo nie je v poriadku určite navštívte pre istotu veterinára. Pes alebo mačka môžu mať alergiu na peľ, potraviny ale aj blchy. Keď zistíte príčinu alergie potom sa dá jednoducho odstrániť aj dôsledok.

Starostlivosť o citlivú pokožku

Alergická alebo citlivá zvieracia pokožka je náchylnejšia na infekcie a preto ju treba umývať častejšie ako u zdravých psíkov a mačičiek. Najmä v prípade alergií je dôležité pravidelne ich zmyť zo srsti a pokožky. Na to sa používajú špeciálne šampóny, ktoré sú jemné, šetrné a pritom účinné. Jedným z nich je hypoalergénny šampón Arpalit pre kožušinové zvieratá, ktorý je vhodný na každodenné použitie. Šampón obsahuje vitamíny, elastín a olivový olej, má neutrálne pH a pokožku nebude dráždiť ani vysúšať. Okrem toho je samozrejme potrebné poradiť sa z veterinárom, ktorý nastaví liečbu a je potrebné ju dodržiavať. Ak je pokožka citlivá kvôli alergií na parazity, situácia sa môže potom, ako sa ich zbavíte, kožné choroby sú ale na liečenie zdĺhavé.