Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Drobné poranenie sa stávajú aj zvieratám

Ak máte doma zvieratko, ktoré chvíľu neobsedí, určite viete, že menšie zranenie sa môže pritrafiť hocikedy. Či už ide o psa, mačku alebo iného domáceho miláčika, je dobré mať po ruke prípravky na ošetrenie škrabancov a odrenín.

Ranu treba vyčistiť aj dezinfikovať

Rovnako ako u ľudí, aj u zvierat môžu malé poranenia spôsobiť infekcie a zápaly, preto ich netreba zanedbať. Okrem toho zvieratká predsa len nedokážu ranu udržať v čistote tak ľahko, ako ľudia. K poraneniu môže nastať na prechádzke alebo aj doma. Stačí, že váš pes stúpi na niečo ostré, zachytí sa o konár alebo plot. Ešte komplikovanejšie je to s mačkami, pretože tie sa môžu zatúlať skutočne kamkoľvek, pokiaľ ich nemáte len v byte. Navyše mačky sa môžu aj z času na čas pobiť a obvykle sa pritom nevyhnú škrabancom alebo iným menším ranám. Ak objavíte hlbšie rany alebo väčšie zranenia, je dobré navštíviť veterinára, ale ranu treba aspoň vyčistiť a vydezinfikovať. Na dezinfekciu je vhodný antiseptický a dezinfekčný prípravok Avejodin Vet sprej.

Plastický obväz pre zvieratá

Drobné povrchové rany hlavne na labkách je možné ošetriť plastickým obväzom Akutol Vet, ktorý po zaschnutí tvorí vodeodolnú ochrannú vrstvu. Zabraňuje teda vstupu baktérií a nečistôt do rany, ale zároveň umožňuje pokožke dýchať a tak urýchľuje hojenie. Sprej rýchlo zasychá a vydrží asi 3-4 dni, vhodný je hlavne na ošetrovanie poranených brušiek na labkách. Veľmi účinný je aj ako prevencia najmä zime, kedy brušká labiek ľahko popraskajú. Ak na labky nastriekate plastický obväz, bude ich chrániť pred vplyvom mrazu aj soli, ktorá sa v zime používa na posýpanie chodníkov. Môžete tak predísť poškodeniu a popraskaniu labiek a ušetriť tak psíka bolesti. Keďže je obväz vodeodolný, nerozpustí sa ani v snehu.