Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Čo spraví slnko s problematickou a citlivou pokožkou

Na leto sa tešíme najmä kvôli krásnemu počasiu, slnečným lúčom a krásnej hnedej pokožke, ktorú získame opaľovaním. Lenže slnko môže narobiť šarapatu aj na normálnej pokožke, pri citlivej a problematickej to platí dvojnásobne.

Chráňte citlivú pokožku

Ak je pokožka citlivá na slnečné žiarenie, môže to mať viacero príčin. Detská pokožka je citlivejšia, pretože nie je tak vyvinutá ako u dospelých ľudí. Preto by deti mali používať prípravky s vyšším ochranným faktorom, prípadne špeciálne prípravky na opaľovanie pre deti. Citlivosť spôsobujú aj ekzémy, kožné ochorenia a za poškodením pokožky bývajú aj lieky alebo dermatologické ošetrenia a liečba. Prirodzene citlivú pokožku na slnko majú svetlé typy s veľmi bledou pokožkou.

Osoby s citlivou alebo poškodenou pokožkou sa ľahšie spália a sú tak náchylnejší na vznik melanómu alebo karcinómu. Je preto naozaj dôležité dávať si na opálenie pozor a používať kvalitné prípravky s dostatočným ochranným faktorom. Opaľovacie krémy a mlieka môžete používať už na jar. Aj keď slnko nepáli tak intenzívne, citlivú pokožku môže zasiahnuť viac, ako normálnu.

Aký opaľovací prípravok si vybrať?

Ak máte alergiu na chemické filtre, ekzémy alebo kožné choroby, prípravky by mali byť určite hypoalergénne a bez parfumácie, aby pokožku nedráždili. Svetlá pokožka, ktorá sa rýchlo spáli a sčervená si vyžaduje vysoký SPF. Citlivej pokožke budú vyhovovať mlieka na opaľovanie Trioderm v spreji, ktoré sú vhodné aj pre deti. Telové mlieko v spreji s SPF 20 alebo 30 sú vodeodolné a ochránia vás pred UVA aj UVB žiarením, ktoré môžu poškodiť a vysušiť pokožku. Vďaka obsahu bambuckého masla a vitamínu E sú hydratačné a vyživujúce.