Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Iba zdravá srsť je krásna a lesklá

Túžite po tom, aby mal váš chlpatý spoločník nádherne lesklú a jemnú srsť? Potom musí byť v prvom rade zdravá a to si vyžaduje pravidelnú starostlivosť.

Čo má vplyv na vzhľad srsti

Zdravie psa sa odráža aj na jeho pokožke a srsti. Choroba alebo nevhodné krmivo sa prejaví aj matnou alebo vypadávajúcou srsťou a to najmä pri napadnutí parazitmi. Vzhľad srsti ale ovplyvňuje aj dedičnosť a miera starostlivosti o ňu. Ak chcete, aby malo zviera krásnu srsť, začnite kvalitným krmivom so všetkými potrebnými vitamínmi a živinami. Vynechávať by ste nemali ani veterinárne prehliadky, pravidelné odčervovanie a kontrolovanie srsti, aby sa v nej nenachádzali blchy alebo vši. Dôležité je samozrejme aj vyčesávanie a kúpanie. Šampóny a kondicionér zbavia zviera nečistôt, parazitov a zároveň dodajú srsti pružnosť, pevnosť a lesk.

Aby bola srsť krajšia

Vyčesávanie je dôležitou súčasťou starostlivosti o srsť. Okrem toho, že tým psa zbavíte nečistôt v srsti, vyčešete aj prebytočné chlpy. Toto je dôležité najmä na jar v období pĺznutia psa alebo mačky. Zimná srsť, ktorá už svoj účel splnila jednoducho musí preč. Jednak nevyzerá dobre a hlavne svrbí a zvieraťu je zbytočne teplo. Na vyčesávanie by ste mali mať vhodný hrebeň alebo kefu podľa typu srsti vášho miláčika.

Pre lesklú srsť je podstatným krokom aj kúpanie, ale nie príliš časté. Mohlo by mať totiž presne opačný efekt, vysúšať pokožku a tým pádom by dobre nevyzerala ani srsť. Pes by sa mal kúpať asi raz za 2-3 mesiace, maximálne ale raz mesačne. Zanedbaná hygiena spôsobuje nie len zápach, ale vyhovuje aj parazitom. Na pravidelné ošetrovanie srsti je ideálny jemný šampón Arpalit s čajovníkom, ktorý obsahuje aj olivový olej a elastín, takže srsť bude jemná a pružná.