Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Kĺbová výživa pre zvieratá

Tak ako ľudia aj psy mávajú problémy s kĺbmi a najčastejšie sú to veľké plemená. Dysplázia bedrového alebo lakťového kĺbu ale môže postihnúť všetky veľkosti a rasy psov. Liečiť toto ochorenie je zdĺhavé, problematické a preto je lepšie venovať sa prevencií.

Genetika aj nadváha

Ochorenia kĺbov môžu mať základ v genetickej predispozícií, ale často sú spôsobené nadváhou,  nedostatkom pohybu a tiež vekom. Pokiaľ ide o genetiku, je vhodné u šteniatok nechať kĺby zrentgönovať, aby sa prípadný problém zachytil čo najskôr. Psovi treba dopriať dostatok pohybu a hlavne kvalitnú a vyváženú stravu. Pohyb je dôležitý nie len pre kĺby, ale pre celkové zdravie zvieraťa. Strava je veľmi dôležitá, pretože má psovi zabezpečiť vitamíny a živiny, ktoré sú preňho nevyhnutné. Práve nedostatok pohybu a  nevhodná strava sú najčastejšou príčinou obezity, ktorá samozrejme neprospieva kĺbom ani srdcu. Čím väčšiu nadváhu zviera má, tým viac sú zaťažované kĺby, prichádzajú bolesti a menej pohybu. Dostať sa z tohto začarovaného kruhu nie je vôbec jednoduché, najmä ak na problém prídete až v pokročilom štádiu.

Myslite na prevenciu

To, že je váš pes ešte mladý a pohyb si užíva je výborné, ale musíte myslieť na budúcnosť a udržať ho v dobrej kondícií čo najdlhšie. Okrem pravidelných prechádzok a vyváženej stravy sú pre psa vhodné aj doplnky výživy, ktoré podporujú zdravie a funkčnosť kĺbov. Jedným z nich je aj Avecare Dog, ktorý okrem kĺbov cháni aj väzivá a podporuje regeneráciu chrupavky. Užívať ho nemusia len psy u ktorých sa prejavujú problémy s pohyblivosťou, ale aj mladé psy v rámci prevencie. Aj takýmto spôsobom môžete predĺžiť mladosť svojho miláčika, aspoň pokiaľ ide o pohyb bez bolesti.