Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Dentálna hygiena

Pravidelná dentálna hygiena by mala rovnako samozrejmá ako umývanie rúk či sprchovanie. Baktérie a nečistoty sa predsa usadzujú nie len na pokožke ale aj v ústach a vedia narobiť veľké problémy. Bohužiaľ príliš veľa ľudí dentálnu hygienu zanedbáva a tým sa pripravuje o zdravý a žiarivý úsmev a príjemný dych.

Dentálna hygiena doma

Dentálna hygiena y mala zahŕňať čistenie zubov a odstraňovanie povlaku z jazyka. Umývať zuby by sme si mali minimálne ráno a večer, aby sme ich zbavili povlaku, ktorý je často príčinou zapáchajúceho dychu, zubného kazu aj zápalu ďasien.

Povlak zo zubou odstránite zubnou kefkou, ale musíte mať aj správnu techniku čistenia. Kefkou by ste mali povlak "stierať" smerom od ďasna dole a nie čistiť zuby rýchlymi pohybmi zo strany na stranu. Pre citlivú ústnu dutinu alebo pri problémoch so suchom v ústach sa odporúča použiť špeciálnu zubnú pastu Bioxtra, ktorá ústa nevysušuje a nedráždi.

Na čistenie jazyka môžete použiť buď zubnú kefku alebo špeciálnu škrabku napr. TS1 domáci set na čistenie jazyka.  Chúlostivé sú ale predovšetkým medzizubné priestory. Na tie vám nebude stačiť obyčajná zubná kefka, ale budete musieť siahnuť po medzizubnej kefke alebo zubnej niti.

Na priestory medzi zubami sa často zabúda a tak veľa kazov začína vznikať práve tu. Je to ideálne miesto, pretože medzi zubami sa zachytávajú zvyšku potravy, ktorý sa povlak a pokiaľ sa denne neodstraňuje zubný kaz na seba nenechá dlho čakať.

Dentálna hygiena v ambulancii

Aj napriek poctivej domácej starostlivosti o ústnu hygienu je nevyhnutná dentálna hygiena u profesionála. Dentálny hygienik dokonale odstráni povlak zo zubou, vyčistí ústa a navyše vás aj poučí o správnej technike čistenia zubov.

Tak ako by ste nemali zanedbávať pravidelné prehliadky
u zubára, nemali by ste vynechať ani ambulanciu dentálneho hygienika. Dentálnu hygienu sa odporúča absolvovať 2 x za rok.