Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Jazvy

Vraví sa, že jazvy nám zostanú už na celý život a nikdy sa ich úplne nezbavíme. Našťastie dnes existuje viacero spôsobov ako sa jazvy zbaviť alebo ju eliminovať, aby bola čo najmenej viditeľná.

Jazvy vznikajú pri poškodení kože teda pri popáleninách, rezných ranách, operáciách ale aj pri vážnejších odreninách či akné. 
Aj keď sa koža zahojí už nikdy nebude vyzerať tak ako predtým.

Ako ošetrovať jazvy
V prvom rade treba povedať, že jednoduchšie sa odstraňujú nové jazvy ako tie, ktoré máte už niekoľko rokov. Jazvy sa časom menia a hojenie trvá približne rok a pol a po celú dobu si budú vyžadovať starostlivosť. Aby sa rana dobre hojila a jazvy boli menej výrazné bude potrebné vlhké prostredie aj dostatok vzduchu.

Na ošetrovanie je najlepšie použiť prípravky na jazvy ako je Akutol Hydrogél. Prípravok je vhodný nie len na jazvy, ale aj na otvorené rany, preležaniny a popáleniny. Novú jazvu by ste mali ochrániť pred UV žiarením a používať na postihnuté miesto opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom.

Pozor by ste si mali dať aj pri fyzickej námahe a činnostiach, kedy by sa jazvy mohli znova otvoriť. Nepríjemnosti môže spôsobiť aj nový úraz na mieste kde máte jazvu. Ak ste si napríklad pri korčuľovaní rozbili koleno a máte jazvu použite radšej chrániče.

Odstraňovanie jazvy

Ako už bolo povedané jazvy nemôžu zmiznúť úplne, ale môžu byť takmer neviditeľné. Samozrejme je dôležitá konzultácia s lekárom, pretože to, ako a či sa bude dať jazva odstrániť je individuálne.

Jazvy sa dajú odstrániť zásahom plastického chirurga alebo aj laserom, ktorý ju vyhladí. Pokiaľ máte jazvy po akné použiť môžete silikónový gél alebo silikónovú tyčinku.

Tieto produkty síce jazvu neodstránia, ale spôsobia že bude menej viditeľná a pokožka bude vyhladená. Niektoré produkty sú použiteľné aj ako podklad pod make up, takže nedokonalosti na pleti ľahko zamaskujete.