Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Hĺbkové čistenie jazyka u dentálneho hygienika

Staráte sa o svoje ústa naozaj dôsledne a pravidelne navštevujete ambulanciu dentálneho hygienika? Potom určite viete, že náležitú pozornosť si vyžaduje nie len chrup, ale aj jazyk. Hĺbkové čistenie jazyka vás zbaví povlaku a prinesie vašim pocit sviežosti v ústach.

Plak z jazyka je potrebné odsať
Jemný povlak na jazyku, ktorý má bielu farbu je normálny a nemusí vás nijako desiť. Aj napriek tomu je ale potrebné jazyk čistiť, pretože jeho povrch je "vráskavý" a tak sa na ňom ľahko zachytia zvyšky jedla a baktérie, ktoré sa dostanú do úst. Baktérie sa v povlaku môžu množiť a spôsobovať vznik zubného kazu, zápaly ďasien aj zapáchajúci dych, prípadne prispieť k infekciám a tvorbe áft. Keď teda navštívite dentálneho hygienika, mali by ste okrem čistenia chrupu absolvovať aj odsatie plaku z jazyka. Ani pri pravidelnom používaní stierky na jazyk totiž nedosiahnete tak dôkladné čistenie ako u profesionála v ambulancii.

Zažite pocit sviežosti a čistoty
Revolučný a pritom jednoduchý a účinný spôsob odsávania povlaku z jazyka je podtlakový čistič TS1. Ide o jednorazovú pomôcku, ktorá sa nasadí na odsávačku slín a plak sa rýchlo a ľahko odsaje. K najväčším výhodám tohto spôsobu čistenia je hygienickosť, rýchlosť a nízke náklady. Nie je totiž potrebné kupovať žiadne špeciálne nové vybavenie, postačí len odsávačka, ktorá sa nachádza v každej stomatologickej ambulancií.

V porovnaní s inými metódami čistenia je použitie TS1 príjemnejšie a nevyvoláva dáviaci reflex, takže je pre pacientov komfortnejšie. Odsatie povlaku je skutočne rýchle, trvá cca 60 sekúnd a výsledky sú viditeľné okamžite. Pri odsávaní sa používa aj osviežujúci gél, ktorý ešte umocní pocit čistoty a sviežosti v ústach.