Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Starostlivosť o hospodárske zvieratá

Hospodárske zvieratá sa chovajú skôr pre úžitok, kone sú ale využívané aj na príjemné trávenie voľného času v sedle. Tak či tak, hospodárske zvieratá si vyžadujú starostlivosť, ktorá sa rozhodne nesmie zanedbávať.

Chov hospodárskych zvierat

K najčastejšie chovaným hospodárskym zvieratám patria kravy, kone, ovce, kozy, ošípané či hydina. Niekto chová zvieratá, aby mal vlastné mäso, vajíčka, mlieko a podobne. V každom prípade si zvieratá vyžadujú dostatočnú starostlivosť a vhodné podmienky. V prvom rade potrebujú hospodárske zvieratá dostatočný životný priestor, pravidelnú výmenu podstielky, kvalitné krmivo aj zdravotnú starostlivosť. Každý kto má s chovom skúsenosti vie, že to stojí veľa času aj námahy a samozrejme odriekania. Zviera potrebuje kŕmenie a starostlivosť každý deň - ráno, na obed aj večer - bez ohľadu na to aký je deň. Ak uvažujete o chove hospodárskych zvierat a koní myslite na to, že spočiatku bude potrebný skúsený človek, ktorý sa v tom vyzná.

Zdravotná starostlivosť hospodárskych zvierat
U hospodárskych zvierat a koní je dôležité ošetrovanie kopýt a dezinfekcia kopýt. Kubatol Pix sprej je ideálny pri úprave paznechtov a chirurgií kopýt, ktorú si tieto zvieratá vyžadujú. Okrem kopýt je použiteľný aj na ošetrovanie poranení na pokožke. Tento sprej s bukovým dechtom má dezinfekčné a sušiace účinky, zabráni vniknutiu nečistôt do rany a urýchľuje hojenie. Aplikovať sa dá na srsť aj perie, takže je vhodný aj pre hydinu. Kubatol Pix sprej sa ľahko aplikuje a stačí ho použiť každý 2. - 3. deň.  Aby sa účinok dezinfekčného spreja zvýšil, mali by ste vytvoriť 2-3 vrstvy. Každú vrstvu nechajte uschnúť a následne nastriekajte ďalšiu.