Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Pripravte sa na horúce a slnečné leto

Leto je obdobie, ktoré miluje asi každý. Slnko príjemne hreje, blížia sa dovolenky a tak si aspoň na chvíľu oddýchneme od každodenných problémov.

Hlavne sa nespáliť

Radosť zo slnečného počasia a polihovania na pláži alebo na kúpalisku môže pokaziť spálená pokožka. Stačí aj hodinka na slnku a červená, spálená pokožka vám nedá spávať. Obzvlášť by si mali dávať pozor ľudia so svetlou a citlivou pokožkou, ale aj deti. Na slnko nikdy nevychádzajte bez toho, aby ste sa natreli opaľovacím krémom alebo mliekom. Aj prechádza po meste či práca v záhrade môže viesť ku spáleniu pokožky. Aspoň 30 minút pred tým, ako sa vystavíte slnku, si dôkladne natrite všetky odhalené časti kože vrátane tváre, uší a krku. Po opaľovaní odporúčame ošetriť pokožku Trioderm SUN Panthenol sprejom, ktorý obsahuje D-panthenol, výťažok z nechtíka a výťažok z rakytníka.

Nepríjemný zápach a potenie

Ďalším nepríjemným spoločníkom v horúcom počasí je pot a zápach potu. Mokré fľaky pod pazuchou a k tomu typický pach nie je príjemný nikomu. Aby ste tento problém zmiernili alebo ho eliminovali, je potrebné zvýšiť osobnú hygienu a vybrať si dobrý antiperspirant či dezodorant. Ak chcete obmedziť potenie, siahajte po antiperspirantoch, ktoré účinkujú proti poteniu aj zápachu. Pre tých, ktorí nechcú brániť prirodzenému poteniu a trápi ich len zápach sú ideálne dezodoranty. S nadmerným potením si poradí aniperspirant Perpsi - Guard Maximum 5, ktorý sa používa aj pri poruchách potenia a stačí ho použiť iba 1-2 krát do týždňa. Nie je parfumovaný, takže môžete použiť svoj parfum alebo deodorant. Na zníženie zápachu je zasa skvelý Perpsi - Rock Natural z prírodných minerálnych solí. Vhodný je pre celé telo, neupcháva póry a má sťahujúce účinky.