Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Majú vaše deti vši?

Rozpoznajte príznaky včas!

Nájsť vo vlasoch detí voš nie je nič výnimočné. Tieto parazity sa rýchlo šíria dotykom a priamym kontaktom predovšetkým vo väčších kolektívoch. Voš detská alebo tiež voš vlasová sa prenášajú iba z človeka na človeka, takže ju určite nemôžete chytiť od zvieracích maznáčikov.

Typické príznaky

Vši majú radi teplé miesta a preto sa často držia za ušami alebo na zátylku. Ak ste si všimli, že sa deti škriabu na hlave príliš často mali by ste im skontrolovať vlasy. Prítomnosť vší sa totiž prejavuje svrbením pokožky.

Objaviť sa môže aj začervenanie kože nakoľko sa parazity živia ľudskou krvou a ich kusnutie môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo alergickú reakciu.

Vši a hnidy sú viditeľné voľným okom čo znamená, že ich môžete zbadať pre česaní alebo umývaní vlasov.

Hlavne na jeseň by ste mali vlasy detí kontrolovať aj preventívne. Práve v tomto období sa totiž objavujú najčastejšie. Nie že by im jeseň extra vyhovovala, ale často prenášajú na čiapkach alebo šáloch.

Odstránenie vší a hníd

Dôkladná hygiena a pravidelné umývanie vlasov síce sčasti zabráni množeniu vší ale nezahubí ich. Použiť musíte šampón proti všiam ktorý neobsahuje insekticídy. Voči týmto látkam si parazit dokáže vybudovať imunitu čo znamená že ho v konečnou dôsledku nezahubí.

Šampón proti všiam a hnidám Elimax pôsobí nie chemicky ale fyzicky takže sa na neho môžete spoľahnúť. Okrem toho ochráni vlasy ešte ďalšie 3 dni pred novým napadnutím.

Šampón môžete použiť aj preventívne v prípade že  v škole v škôlke alebo vo vašom okolí vyskytli vši. Zahubenie parazitov ale stačiť nebude. Z vlasov je potrebné ich vyčesať za pomoci hustého hrebeňa.