Všetky naše produkty si môžete zakúpiť
vo svojej obľúbenej lekárni.

Vši - Čo robiť, keď sa objavili v škole

Vši patria k v detskom kolektíve k častým problémom a aj keď výskyt týchto parazitov nie je príjemný, netreba podliehať panike. Zbaviť sa vší a hníd je dnes pomerne jednoduché a navyše existuje aj účinná prevencia.

Myslite na prevenciu

Zistili ste, že sa v škole alebo v škôlke ktorú navštevuje vaše dieťa vyskytli vši? V prvom rade je potrebné skontrolovať vlasy nie len dieťaťu ale všetkým členom domácnosti. Pokiaľ nič neobjavíte, máte šťastie. Určite by ste ale mali myslieť na prevenciu a použiť šampón proti všiam, ktorý ich nie len hubí ale tiež chráni vlasy pred napadnutím.

Elimax šampón môžu použiť deti aj dospelý a keďže neobsahuje insekticídy vši sa voči nemu nestanú odolnými. Vlasy chráni pred všami 3 dni a asi týždeň po požití je dobré vlasy opätovne skontrolovať.

Našli ste vo vlasoch vši?

Ak sa už vši a hnidy usídlili vo vláskoch vášho dieťaťa nemusíte si robiť zbytočné starosti. Všetkým členom domácnosti treba umyť vlasy šampónom, prípadne je vhodné použiť Elimax vlasovú vodu s extra silným účinkom. Vyčesať hnidy je najjednoduchšie špeciálnym hustým hrebeňom. Vyprať a vyžehliť treba všetku posteľnú bielizeň, deky, oblečenie. Hrebene a kefy vydezinfikujte a nezabudnite ani ja vlasové doplnky. Koberce, sedačku a podobne stačí dôkladne povysávať.  Vši hynú pri teplotách pod bodom mrazu, takže veci ktoré neviete vyprať ani vydezinfikovať vložte do mikroténového vrecka alebo tašky a nechajte 2-3 dni v mrazáku.

To, že ste u detí objavili vši je potrebné nahlásiť v škole alebo škôlke, ktorú navštevujú. Pre mnohých ľudí je to síce zahanbujúce, ale vši sa netýkajú iba zanedbaných detí alebo sociálne slabších rodín. Parazit môže napadnúť kohokoľvek. Navyše ak na ich výskyt neupozorníte, budú sa medzi deťmi neustále šíriť a nezbavíte sa ich ešte veľmi dlhú dobu.